Бали для водіїв: в Україні хочуть запровадити нову систему покарань за порушення ПДР

Автор:Дмитро Бєндіков

Кожен бал діє протягом року і лише потім зникає, а якщо водій збере 24 бали, то втратить права

Україні не вистачає системи штрафних балів за порушення правил дорожнього руху, тому експерти радять будувати систему на польський зразок із певними варіаціями. Про це повідомляє Центр демократії та верховенства права, посилаючись на Policy Brief експертів кампанії “За безпечні дороги”.

Так, під час дискусії із представниками Верховної Ради, Нацполіції та органів влади експерти запропонували побудувати систему штрафів із чіткою градацією. За міжнародними рекомендаціями, кожні +10 км/год повинні означати вищий штраф та більше штрафних балів.

У Policy Brief пропонується будувати систему за польським зразком із певними варіаціями. На початку у кожного водія буде 0 балів, а за порушення, що призводять до підвищеної небезпеки, він отримуватиме певну кількість.

“Кожен бал діє протягом року і тільки потім зникає. Якщо ж водій збере 24 бали, то втратить можливість керувати автомобілем. І це позбавлення має бути автоматичним, без рішення суду”, – вважають експерти.

Також наголошується на важливості серйозних наслідків для порушників. Наприклад, у Польщі та Німеччині людина, яка втратила права водія, але сіла за кермо, ризикує отримати тюремний термін.

Крім того, експерти вважають, що санкції не повинні діяти лише для тих, хто перевищив швидкість більш як на 20 км/год. Необхідно знижувати цей поріг, наприклад, до 10 км/год, або взагалі скасовувати його.

 

Наразі у Верховній Раді зареєстровано законопроект №6502, який покликаний запровадити штрафні бали, проте документ передбачає їх нарахування лише у разі фіксації порушення поліцією. Експерти вважають, що документ не дотримується принципу рівності.

Нагадаємо, нещодавно поліція почала виписувати штрафи водіям за непристебнутих пасажирів автомобіля, хоча раніше подібні випадки були рідкісним явищем.

peredplata