Для українців посилять правила в’їзду до ЄС: доведеться отримувати дозвіл та платити

Для українців та мешканців інших безвізових країн з 2024-го посиляться правила в’їзду до ЄС. Для перетину кордону доведеться отримувати спеціальний дозвіл ETIAS та сплачувати 7 євро.

Про це йдеться на сайті ЄС, пише Обозрєватель.

Починаючи з 2024 року близько 1,4 млрд осіб із більш ніж 60 безвізових країн повинні мати дозвіл на в’їзд до більшості країн ЄС. У переліку держав, громадяни яких мають отримувати дозвіл, є українці.

“Маючи чинний дозвіл на в’їзд ETIAS, ви можете в’їжджати на територію цих європейських країн так часто, як захочете, для короткострокового перебування – зазвичай до 90 днів протягом будь-якого 180-денного періоду. Однак це не гарантує в’їзд. Коли ви приїдете, прикордонник попросить показати ваш паспорт та інші документи і підтвердити, що ви відповідаєте умовам в’їзду”, – йдеться в документі.

Подання заяви на отримання дозволу на в’їзд ETIAS коштує 7 євро, хоча деякі мандрівники звільняються від цього збору. Найчастіше заявка обробляються протягом кількох хвилин.

Однак, можливо, що обробка заявки займе більше часу. Якщо так, ви отримаєте рішення протягом чотирьох днів. Зверніть увагу, що цей період може бути продовжений на термін до 14 днів, якщо вас попросять надати додаткову інформацію або документацію, або до 30 днів, якщо вас запросять на співбесіду.

Термін дії ETIAS становить три роки.

Як перетинати кордон із ЄС із 2024-го:

подайте заявку на отримання дозволу на в’їзд ETIAS завчасно – до того, як ви придбаєте квиток або забронюєте житло;

переконайтеся, що ваші паспортні дані збігаються з даними, зазначеними у вашому дозволі ETIAS – вам буде відмовлено у посадці та в’їзді на кордоні, якщо вони не збігаються;

переконайтеся, що ваш дозвіл на в’їзд ETIAS все ще дійсний;

перевірте, як довго ви можете залишатися в європейських країнах, які потребують ETIAS;

переконайтеся, що ваш паспорт діє протягом трьох місяців після передбачуваного виїзду з європейських країн, які вимагають ETIAS – вам буде відмовлено у в’їзді на кордоні, якщо це не так (застосовуються винятки).

peredplata