Руйнувати завжди легше, ніж допомогти втриматися «на плаву».
Завдання депутатського корпусу – знайти правильні рішення:
Аптека -Музей за адресою вул. О.Кобилянської,43 функціонує в цьому приміщенні з 1903 року, уособлюючи розвиток фармацевтичної справи в Чернівцях. Спочатку це була приватна власність, а у 1944 році її націоналізували.
З метою збереження архітектурної пам’ятки та відновлення історії аптечної справи, виконком ЧМР ухвалив рішення від 27.05.2003 року № 372/11 про створення на базі МКП “Аптека №2” аптеки-музею. До 100-річчя її існування відомий буковинський архітектор Кавердинський безкоштовно відновив унікальний інтер’єр. Також були реставровані старовинні меблі й приладдя, виготовлені у 1903 році.
Колекція закладу включає 86 унікальних експонатів аптечного обладнання та збірку літератури з рецептами виготовлення ліків від 1910 року.
Якщо ініціаторам знищення аптеки байдужа історія нашого міста, слід звернути увагу на ексклюзивність послуг, які надає цей заклад. У час, коли все спрощується, оптимізується, прискорюється та зводиться до примітиву, аптека залишається єдиним закладом з індивідуальним підходом до потреб пацієнта.
У місті знищені всі аптечні відділи, що виготовляли ліки екстемпоре за рецептом. Не одне покоління чернівчан завдячує своїм здоров’ям і життям працівникам саме цієї аптеки, де виготовляли мазі, порошки, суспензії та інші лікарські форми для конкретних потреб пацієнтів. Без стабілізаторів і консервантів, що дозволяло уникати побічних ефектів та алергій.
На жаль, фінансова стабільність закладу залежить не від працівників аптеки, а від злагодженої роботи всієї медичної системи міста. Недостатня діяльність управління охорони здоров’я, активне лобі фармацевтичного бізнесу на користь готових, не завжди якісних препаратів, та небажання враховувати суспільні наслідки призводять до знищення надавачів унікальної на сьогодні послуги.
Прикладом може слугувати Львів, де аналогічний заклад перетворили на туристичну принаду, відому на всю Україну. Установа приносить користь, приваблює туристів і поповнює міський бюджет.
Тому, на мою думку, варто розглянути можливість розвитку аптеки в двох напрямах: як об’єкта культурної спадщини чернівчан і як закладу, що зберігає свою основну діяльність.
Складається враження, що влада свідомо руйнує комунальний заклад, щоб на його місці з’явився приватний власник, який на торгах за копійки викупить раритетні речі та використовуватиме їх не для розвитку міста, а для власного збагачення.
Управління охорони здоров’я, замість розвитку комунальних установ, фактично сприяє їх знищенню.
Яна Брус, сторінка у ФБ