Чернівецькі міліціонери закликають добровільно здавати зброю

Чернівецькі міліціонери закликають добровільно здавати зброю

Звернення
Першотравневого районного відділу
УМВС України в Чернівецькій області
до жителів району

Оперативна обстановка в Україні залишається складною. Значному її загостренню у певній мірі сприяє наявність у населення великої кількості вогнепальної зброї. Саме проблема її незаконного поширення викликає занепокоєння органів внутрішніх справ. Ми вкрай стурбовані тим, що значна кількість вогнепальної зброї потрапляє до рук злочинців, які за її допомогою скоюють найбільш зухвалі та небезпечні злочини.
Міністерство внутрішніх справ України прийняло рішення про проведення заходів добровільної здачі зброї, спецзасобів та боєприпасів до районних відділів внутрішніх справ для подальшої її реєстрації. Триватимуть заходи добровільної здачі зброї, спецзасобів та боєприпасів з 4 по 21 березня 2014 року.

Керівництво Першотравневого РВ УМВС України в Чернівецькій області звертається до всіх громадян району з проханням взяти активну участь у цьому заході. Навряд чи варто говорити про те, що вогнепальна зброя, боєприпаси та вибухівка, які незаконно зберігаються окремими громадянами, містять у собі небезпеку для життя дорослих і насамперед, дітей.
Отже, найбільш доцільним та правильним було б рішення зареєструвати в особисте користування або добровільно здати зброю в органи внутрішніх справ на знищення, тобто позбутися цих небезпечних речей самим та допомогти це зробити родичам, друзям та знайомим.
Нагадуємо, що незаконне володіння вогнепальною зброєю та її зберігання згідно ст. ч.1. ст. 263 Кримінального Кодексу України карається позбавленням волі на строк до 5 років. Разом з тим, добровільна здача вогнепальної зброї, боєприпасів та вибухівки, які зберігаються без відповідного дозволу ОВС, звільняє від кримінальної відповідальності.
Ми сподіваємось на розуміння і підтримку цього заходу, спрямованого на забезпечення спокою, миру і злагоди в нашій державі.
З питань добровільної здачі зброї та боєприпасів звертайтеся в дозвільну систему Першотравневого РВ УМВС за адресою м. Чернівці, вул. Білоусова, 19 каб. № 413, особисто, або за телефоном (59-16-45, 0506721995).