За мобілізованими буковинцями зберігається робоче місце

З метою унормування порядку проведення мобілізації Верховна Рада України 27 березня 2014 року ухвалила Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення проведення мобілізації”, в якому вирішені наступні питання.

У Законі “Про військовий обов\’язок і військову службу” збільшено із 40 до 50 років для рядового складу та із 50 до 55 років для молодшого офіцерського складу вік громадян України, які зможуть реалізувати конституційний обов’язок щодо захисту Батьківщини та її територіальної цілісності.

Водночас, у статті 39 зазначеного Закону гарантовано, що за громадянами України, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, але не більше одного року, зберігаються місце роботи (посада), середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, незалежно від підпорядкування та форм власності.

Крім того, за призовниками приватними підприємцями на час мобілізації не припиняється державна реєстрація підприємницької діяльності.
Водночас, передбачено недопущення зменшення соціальних гарантій офіцерам запасу, які під час мобілізації будуть призначені на нижчі посади.

Роман Словський, старший прокурор прокуратури
Чернівецької області з питань правового забезпечення