Директор Національного антикорупційного бюро Семен Кривонос заявив про серйозний тиск під час розслідування справи ексвіцепрем’єра Олексія Чернишова.
Про це він розповів в інтерв’ю LB.ua, інформує Цензор.НЕТ.
“Можу сказати загально, що тиск протягом цієї справи був дуже серйозний. І під елементами тиску можна багато чого розуміти. Але, дивіться, у цій справі важливий результат, а не те, що їй передувало. Результат досягнений у вигляді пред’явлення повідомлення про підозру. Значить, ми все витримали, продемонстрували ефективність, незалежність, прийшли до результату”, – пояснив директор Бюро.
За словами Кривоноса, цей результат є проміжним.
“Підозра – це ще не обвинувальний акт і не остаточне рішення суду. Це все ще далеко попереду. І це змагальний процес, в якому можуть бути представлені докази обох сторін. Це все попереду. Але те, що ми дійшли до повідомлення про підозру в конкретній справі настільки високопосадовій особі, говорить про те, що наші детективи й прокурори здатні розслідувати подібні справи. І в них є всі гарантії незалежності для того, щоб це робити. Попри усі перешкоди, які можуть створюватися на рівні суду” ,- додав він.
Справа про корупцію у Мінвідновлення за часів Чернишова
Минулого тижня НАБУ повідомило про підозру п’яти особам у справі про корупційну оборудку в будівельній сфері за участю топпосадовців держави.
Зокрема, підозри в зловживанні службовим становищем, одержанні та наданні неправомірної вигоди в особливо великому розмірі отримали член правління НАК “Нафтогаз України” Василь Володін, директор з комерційних питань АТ “Укргазвидобування” Максим Горбатюк, колишня директорка держпідприємства “Укркомунобслуговування” Алла Сушон та забудовник Сергій Копистира.
13 червня ВАКС арештував Горбатюка з можливістю внесення 25 млн грн застави, 17 червня суд арештував Володіна з альтернативою у вигляді застави в розмірі 20 млн грн, а 20 червня запобіжний захід у вигляді арешту з альтернативою внесення 100 млн застави отримав забудовник Копистира.
На час вчинення злочину Володін був держсекретарем Мінгромад, а Горбатюк – радником голови міністерства Олексія Чернишова, який згодом очолив “Нафтогаз”, куди перейшли на роботу і його соратники. Зараз Чернишов очолює Міністерство національної єдності.
За даними слідства, забудовник розробив схему незаконного одержання земельної ділянки у Києві під зведення житлового комплексу. Для цього звернувся до топпосадовців Мінрегіону, які створили умови для передачі землі підконтрольному держпідприємству. Воно ж у незаконний спосіб уклало з “потрібною” будівельною компанією інвестиційні договори. При цьому землю та наявні на ній будівлі оцінили майже в п’ять разів дешевше, а різниця між такою оцінкою та ринковою вартістю перевищила 1 млрд грн.
За даними УП, у цій справі детективи НАБУ планували провести обшук у самого Чернишова ще рік тому, але його скасували на прохання директора Бюро Семена Кривоноса. При цьому Чернишов таємно зустрічався з Кривоносом, пізніше пояснивши цю зустріч обговоренням антикорупційної програми “Нафтогазу”. Сам Кривонос причетність до скасування обшуків у Чернишова заперечував.
27 червня ВАКС застосував до Олексія Чернишова запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 120 002 668 грн із покладенням низки процесуальних обов’язків.
2 липня за віцепрем’єра – міністра національної єдності Олексія Чернишова внесли 120 млн грн застави.
2 липня 2025 року ВАКС не відсторонив Чернишова від посади віцепрем’єра – міністра національної єдності.