Порушення в оплаті праці на підприємстві, що здійснює оптову торгівлю продуктами харчування, виявили головні державні інспектори відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області під час проведення інспекційного відвідування.
Товариство з обмеженою відповідальністю зареєстроване й працює у Хотинському районі.
Під час інспекційного відвідування, головні державні інспектори Держпраці, аналізуючи розрахункові відомості з нарахування заробітної плати за сім місяців минулого, 2017, року, встановили: роботодавець не нараховував і не виплачував індексацію заробітної плати.
Загалом індексація не нараховувалася і не виплачувалася 52 працівникам.
Це є порушенням законодавства про працю, зокрема статті 95 Кодексу законів про працю України – «Мінімальні заробітна плата. Індексація заробітної плати» та статті 33 Закону України «Про оплату праці» – «Індексація заробітної плати».
Згідно із нормами чинного трудового законодавства, за таке порушення на роботодавця накладається фінансова санкція у розмірі 10 мінімальних заробітних плат за кожного працівника щодо якого виявлено порушення, тобто 37 230 гривень.
Оскільки встановлено порушення щодо 52 осіб, то штрафна санкція, накладена на підприємство, становить суму у 1 935 960 гривень (один мільйон дев’ятсот тридцять п’ять тисяч дев’ятсот шістдесят гривень).
Управління Держпраці у Чернівецькій області нагадує суб’єктам господарювання області, що вони зобов’язані дотримуватися законодавчих вимог щодо нарахування та виплати індексації заробітної плати, яка є мінімальною державною гарантією в оплаті праці та підлягає обов’язковому проведенню в установленому порядку.
Шановні роботодавці Буковини!
Мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності і господарювання та фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників, за будь-якою системою оплати праці.
Роботодавець зобов’язаний пам’ятати: згідно із Законом України «Про оплату праці», при обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру не враховуються доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я, за роботу в нічний та надурочний час, роз’їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат.
Якщо нарахована заробітна плата працівника, котрий виконав місячну норму праці, є нижчою за законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати, роботодавець зобов’язаний провести доплату до рівня мінімальної заробітної плати, яка виплачується щомісячно одночасно з виплатою заробітної плати.