В Чернівецькій області 5 осіб віком 45+ безкоштовно здобувають нову професію

Для підтримання конкурентоспроможності на ринку праці окремих категорій населення служба зайнятості пропонує ваучер на перепідготовку, підвищення кваліфікації за професіями та спеціальностями у пріоритетних видах економіки.

«Ваучери на навчання видають філії служби зайнятості особам, які не зареєстровані як безробітні, та відповідають певним вимогам. Зокрема, людям віком від 45 років, військовослужбовцям, які звільнені з військової служби (крім військовослужбовців строкової служби) та військовослужбовцям, які звільнені з військової служби після участі у проведенні АТО та мають інвалідність, а також внутрішньо переміщені особи» – повідомляє директор Чернівецького обласного центру Любов Кожолянко.

Навчання здійснюють професійно-технічні та вищі навчальні заклади, підприємства, установи та організації, які мають ліцензію на надання освітніх послуг. Людина, яка бажає навчатися, самостійно визначає професію (спеціальність), напрям підвищення кваліфікації із затвердженого Переліку, а також форму та місце навчання.

Бажаючі отримати ваучер мають подати до центру зайнятості заяву, паспорт,  копії трудової книжки, документа про освіту, номера облікової картки платника податків. Для підтвердження страхового стражу за період військової служби подається довідка. Оплата ваучерів здійснюється Фондом загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, вартість навчання  не може перевищувати десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Чернівецькою обласною службою зайнятості у 2018 році було видано 5 ваучерів на перепідготовку за робітничими професіями: тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва, електрогазозварник, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування. Всі ваучери отримали особи, які старші  45 років, а страховий стаж яких становить не менш як 15 років.

Детальніше з інформацією про ваучери та вимогами для їх отримання  можна ознайомитися на сайті Державної служби зайнятості або проконсультуватися з фахівцями у найближчій філії обласного центру зайнятості