Микола Салагор проти «The Сhernivtsi Times”

Чернівецька митниця ДФС: офіційне спростування інформація, оприлюдненої на сайті «The Сhernivtsi Times» 28.12.2018 «Начальник Чернівецької митниці Микола Салагор увійшов до списку топ-корупціонерів року» http://times.cv.ua/2018/12/28/nachalnyk-chernivetskoji-mytnytsi-mykola-salahor-uvijshov-spysku-do-top-koruptsioneriv-roku/

 

Вчора інтернет-ресурс «The Сhernivtsi Times» оприлюднив матеріал «Начальник Чернівецької митниці Микола Салагор увійшов до списку топ-корупціонерів року», у якому звинуватив начальника Чернівецької митниці ДФС у маніпуляціях із тендерними закупівлями та розкраданні бюджетних коштів. Дана інформація є такою, що не відповідає дійсності. Тендерний комітет Чернівецької митниці ДФС діє відповідно до ЗУ «Про публічні закупівлі». Начальник митниці не очолює даний комітет, не впливає на його діяльність, відповідно не бере участь у прийнятті  будь-яких рішень.

 

Щодо проведення відкритих торгів на закупівлю «Будівництво вантажної ділянки міжнародного автомобільного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Порубне» Чернівецької митниці ДФС» роз‘яснюємо, що 26.03.2018 року було оприлюднено оголошення про проведення відкритих торгів на закупівлю «Будівництво вантажної ділянки міжнародного автомобільного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Порубне» Чернівецької митниці ДФС». Очікувана вартість предмету закупівлі 93 066 205, 00 грн.

Участь у проведенні процедури закупівлі через електронну систему публічних закупівель «ProZorro» взяли 4 учасника: ТОВ «Агро Констракшин», ТОВ «Будторгінвест», ТОВ «Техно-Буд Сервіс», ТОВ «ПРОЕКТСПЕЦМОНТАЖ». За результатами проведення аукціону найбільш вигідною пропозицією із визначених критеріїв тендерної документації системою визнано учасника ТОВ «Агро Констракшин», ТОВ «Будторгінвест», ТОВ «Техно-Буд Сервіс», ТОВ «ПРОЕКТСПЕЦМОНТАЖ». Відповідно до законодавства після оцінки пропозицій замовник перевіряє тендерні пропозиції на відповідність вимогам тендерної документації, починаючи з учасника, пропозиція якого за результатом оцінки визначена найбільш економічно вигідною. Тендерним комітетом було прийнято рішення про відхилення пропозиції учасників ТОВ «Агро Констракшин», ТОВ «Будторгінвест» відповідно до п.п. 1, 4 ч. 1 ст. 30 ЗУ «Про публічні закупівлі» – тендерні пропозиції не відповідають умовам тендерної документації. Відтак, тендерним комітетом прийнято рішення про відміну торгів у зв’язку із відхиленням всіх тендерних пропозицій учасників.

Після відміни перших торгів митниця вдруге оголосила процедуру закупівлі. Цього разу участь у процедурі взяли 2 учасника: ТОВ «Техно-Буд Сервіс» та ТОВ «ПРОЕКТСПЕЦМОНТАЖ». Тендерним комітетом за результатами перевірки було встановлено, що пропозиція ТОВ «Техно-Буд Сервіс» не відповідає умовам тендерної документації, відхилено її та розглянуто пропозицію останнього учасника, прийнято рішення про визнання його переможцем торгів.

Необхідно відзначити, що всі документи, які були подані ТОВ «ПРОЕКТСПЕЦМОНТАЖ» відповідали умовам тендерної документації. А те, що дане товариство під час виконання робіт має якісь субпідрядні стосунки із ТОВ «Будторгінвест», не суперечить чинному законодавству та не впливає на прийняте рішення в цілому. Крім того, звертаємо увагу, що ТОВ «Техно-Буд Сервіс», не погоджуючись із рішенням про відхилення його пропозиції, подало скаргу до Антимонопольного комітету України. Потім цю ж скаргу і відкликало.

Чернівецька митниця ДФС  під час проведення процедури керувалася нормами чинного законодавства. Першочерговим завданням проведення даної процедури закупівлі для митниці є якісне, своєчасне виконання робіт по будівництву вантажної ділянки «Порубне».  Про те, яке значення має для транскордонного співробітництва інфраструктура пунктів пропуску через державний кордон, говорити не потрібно. Зауважимо лише кілька ключових моментів.

По-перше, фінансування будівництва здійснюється Державною фіскальною службою України, яка у тому числі (не забуваймо про інші контролюючі органи!) здійснює контроль за використанням бюджетних коштів.

По-друге, за останніх 10 років було кілька спроб здійснити розбудову на українсько-румунському кордоні. Однак лише тепер, у 2018 році, Чернівецькій митниці ДФС вдалося довести розпочату справу до кінця.

І ще одне. Щодо ТОВ «Будторгінвест», що має стосунок до екс-керівника управління капітального будівництва Чернівецької ОДА Дякона. Кажуть, все, що робиться, – на краще. Саме ця фірма «розбудовує» пункти пропуску «Дяківці» та «Красноїльськ».

Нагадаємо, що 1 липня поточного року ці два довгобуди мали бути запущені в експлуатацію. Й дорікати у цій ситуації митниці безпідставно, позаяк цим будівництвом керує обласна адміністрація. Маємо підозру, що інший розвиток подій із тендерною закупівлею «Будівництво вантажної ділянки міжнародного автомобільного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Порубне» Чернівецької митниці ДФС», тобто визнання переможцем ТОВ «Будторгінвест», закінчилося б аналогічно як і з озвученими вище двома пунктами-довгобудами – не закінчилося б і досі.

Головною заслугою начальника Чернівецької митниці ДФС Миколи Салагора є те, що йому таки вдалося добитися виділення коштів на будівництво, забезпечення оснащення пункту пропуску вагами та сканером. В останні дні бюджетного року митниця придбала три автопогрузчики. Переконані, що контрабандні ділки м‘яко кажучи не у захваті від того, що пункт попуску «Порубне» стане форпостом українсько-румунського кордону. Жорсткий контроль за порушниками митних правил та контрабандистами стане ще жорсткішим. Наразі Микола Салагор ініціює повернення кримінальної відповідальності за незаконне переміщення товарів через митний кордон України. І така ініціатива знайшла необхідну підтримку у народних обранців. Отож, «шановні» контрабандисти, ЧЕКАЙТЕ!

peredplata