Іван Рибак: Чернівці переймають інфраструктурну моду від Кіцманя, Вижниці та Путили

«Маленькими темпами, крок за кроком, Чернівці стають туристичним центром України. Це зобов’язує. Місто відоме своїми архітектурними ансамблями, має свою особливу атмосферу та колорит. Але історичний центр буковинського краю потребує осучаснення та певного оновлення.

Ще до 600-річчя Чернівців у місті вдало підсвітили центральний майдан та інші наближені до нього будинки. Але лише центральну частину. Всі решта вулиць, навіть ключової міської логістики, були освітлені абияк ліхтарями ще радянської доби, причому, лише з одного боку. Другорядні вулички взагалі були погано освітлені, що не додавало авторитету владі і провокувало криміналітет.

Тому зараз приємно чути, що Чернівці перейдуть на сучасне вуличне LED-освітлення. Що ж, обласний центр Буковини починає наздоганяти деякі райцентри за мережею освітлення. Схоже, Чернівці перейняли передовий досвід у Вижницького, Путильського та Кіцманського районів Чернівецької області. Бо там у селах, селищах та містах за останні чотири роки було масово замінено старі  неефективні ліхтарі на світильники на основі LED-технологій. На це витрачено більше 9 мільйонів гривень», – розповідає  народний депутат України Іван Рибак.

Так за його сприяння на модернізацію вуличного освітлення протягом останніх чотирьох років у Кіцманському районі з державного бюджету було виділено 5,670 мільйонів гривень. У Вижницькому районі на сучасні, потужні, яскраві та економічні ліхтарі витратили 2,730 мільйона гривень. З лампочок Іліча перейшов і Путильський район, отримавши 650 тисяч гривень. Буковину почало бути видно вночі здалека, люди можуть безпечно рухатися вулицями, що дуже важливо у зимовий час.

Зробити життя місцевих жителів у буквальному сенсі світлішим, Івану Рибаку вдалося завдяки плідній співпраці з районними керівниками, головами міст, сіл, селищ та ОТГ. Більше того, це дало змогу громадам зекономити на електроенергії мільйони гривень платників податків, завдяки чому кошти залишалися у місцевих бюджетах.

До багатьох проблем своїх громад люди самі привертають увагу парламентаря, направляючи звернення до народного депутата. Або ж озвучують наявну проблематику під час особистих зустрічей із ним.

Що ж, тепер і Чернівці стануть світлішим та безпечнішим містом для його мешканців та гостей краю.

 

Прес-служба

Народного депутата України

Івана Рибака

 

 

peredplata