ПЛАНУЮТЬ ОПИТАТИ 17 ТИС. ВИБОРЦІВ: ЯК ПРАЦЮЄ ЕКЗИТ-ПОЛ ТА КОЛИ ЧЕКАТИ ПЕРШИХ РЕЗУЛЬТАТІВ

Соціологи констатують, що поки серйозних порушень ніяких не було, але були певні непорозуміння

Перші результати екзит-полів будуть оприлюднені о 20-й годині. Це буде інформація станом на 18:00. Остаточних даних опитувань на виході слід очікувати о 23-тій. Про це повідомили представники консорціуму “Національний екзит-пол 2019”. Там зазначили, інтерв’юери проводять опитування з пів на дев’яту ранку. Подробиці знає кореспондентка “5 каналу” Евеліна Михайленко.

Під час дослідження планують опитати 17 тис. виборців. Проводить його Київський міжнародний інститут соціології та Центр Разумкова.

Респондентам на дільницях видають анкети, а вони, своєю чергою, можуть або погодитися, або відмовитися. Опитують кожного 36-го виборця. Однак кількість у різних місцях відрізняється.

До опитування залучені 1004 інтерв’юери, працюють вони на 400 дільницях України. Дослідники звітують кожні дві години, соціологічні кампанії вже відзвітували про перші результати о 12:00.

Соціологи констатують, що поки серйозних порушень ніяких не було, але були певні непорозуміння: в Сумській області голова однієї з дільниць перешкоджала виборцям відповідати на запитання соціологів.

О 20:00 екзит-поли матимуть результати станом на 18-ту годину. А вже о 23:00 дізнаємося про загальні результати виборів за соціологічними дослідженнями.

Нагадаємо, виборцям потрібно встигнути проголосувати до 20:00. Після – усі дільниці закриваються.