Політика “Регіонали” в прольоті: Парубій підписав мовний закон

Верховна Рада відхилила проекти постанов про скасування рішення за закон про забезпечення функціонування української мови як державної. Документи не набрали достатньої кількості голосів.

Авторами проектів постанов виступали нардепи з фракції “Опоблоку” – Вадим НовинськийНестор ШуфричОлександр Долженков та Михайло Папієв.

Спікер Андрій Парубій заявив: “Від самого початку реєстрації цього законопроекту здавалося, всі сили пекла зібралися, щоб не допустити його ухвалення. Але вони зіткнулися з великою волею українського народу і побачили професійну, злагоджену роботу всієї команди, яка працювала у Верховній Раді”.

Постанови мали блокувати підписання Парубієм закону.

“Як тільки ви торкнетеся і спробуєте робити ревізію чи закону про мову, чи декомунізації, чи питання церкви, ви відчуєте весь гнів українського народу, його могутню волю. Я це говорю вам не як голова Верховної Ради, а як громадянин України Парубій Андрій”, – сказав голова парламенту.

В цей час у залі аплодували.

Спікер підписав закон та розпорядився невідкладно передати документ на підпис президента Петра Порошенка.

25 квітня Верховна Рада ухвалила закон про забезпечення функціонування української мови як державної. Документ 4 місяці готували до другого читання. За цей час нардепи внесли 2082 правок.

Новини Партнерів