На Буковині партнерами   «Я маю право!» стали ще 5 ОТГ

Меморандуми про співпрацю з Головним територіальним управлінням юстиції у Чернівецькій області в  рамках реалізації загальнонаціонального правопросвітницького проєкту «Я маю право!» підписали Усть-Путильська, Конятинська та Селятинська, Новоселицька та Магальська ОТГ об’єднані територіальні громади.  У цих ОТГ працюватимуть громадські правові приймальні, а за графіком  тут організовуватимуться виїзні консультації правників.

  Для налагодження співпраці  фахівці Головного територіального управління юстиції  відвідують населені пункти з робочими візитами,   обговорюють з представниками місцевої влади та жителями сіл  те, яку правову інформацію вони хотіли б отримувати.   Під час спілкування з представниками ОТГ керівник Буковинської юстиції зазначила, що надзвичайно корисним для громадян є організація громадських правових приймалень безпосередньо у населених пунктах, де вони проживають. Адже люди можуть отримати фахову юридичну пораду не витрачаючи зайвий час на поїздки чи відвідини різних владних кабінетів. «Звичайно, ми готові також надавати власну допомогу: для цього працює громадська приймальня при Головному територіальному управлінні юстиції у Чернівецькій області, окрім того, усі структурні підрозділи управління надають консультації з питань їхньої компетенції, це стосується й виконавчої служби, і відділів управління державної реєстрації», – зауважує Вікторія Васильчук. 
У громадських правових приймальнях жителям ОТГ зможуть отримати первинну правову допомогу та консультації, зокрема щодо  земельного законодавства, реєстрації права власності та можливості оскарження дій державних реєстраторів, інших питань сфери юстиції, дізнатися про нововведення у законодавстві, що стосуються різних сфер життя. У громадських правових приймальнях ОТГ вже розміщені інформаційні матеріали проекту «Я маю право!», з алгоритмами дій у відстоюванні різних прав громадян. Зокрема, кампаній #ЧужихДітейНеБуває, #СтопНасильство, #СтопБулінг, #ВідповідальнеБатьківство, #ЧеснаПлатіжка. Кожен житель ОТГ може з ними ознайомитися, а у разі необхідності, скористатися правовими порадами.

Нагадаємо, в Чернівецькій області діє комплексна обласна програма з правової освіти населення, яка має на меті допомогти об’єднаним територіальним громадам бути правоспроможними та загалом  підвищити рівень  юридичної грамотності жителів області. А у рамках реалізації загальнонаціонального правопросвітницького проєкту «Я маю право!» меморандуми про співпрацю з Буковинською юстицією мають понад 20 ОТГ.

Головне територіальне управління юстиції у Чернівецькій області.