У Чернівцях продовжено  набір кандидатів у присяжні Першотравневого, Садгірського та Шевченківського районних судів

З метою здійснення правосуддя судом присяжних, який є однією із безпосередніх форм народовладдя і забезпечує залучення представників народу до здійснення судочинства, Чернівецька міська рада розпочинає набір кандидатів у присяжні Першотравневого, Садгірського та Шевченківського районних судів м. Чернівці.

Відповідно до вимог Закону України «Про судоустрій і статус суддів» присяжним може  бути  громадянин України,  який  досяг  тридцятирічного віку і постійно проживає на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного суду.Не підлягають включенню до списків  присяжних громадяни:

1) визнані судом обмежено дієздатними або недієздатними;

2) які мають хронічні психічні чи інші захворювання, що перешкоджають виконанню обов’язків присяжного;

3) які мають незняту чи непогашену судимість;

4) народні депутати України, члени Кабінету Міністрів України, судді, прокурори, працівники правоохоронних органів (органів правопорядку), військовослужбовці, працівники апаратів судів, інші державні службовці, посадові особи органів місцевого самоврядування, адвокати, нотаріуси, члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Вищої ради правосуддя;

5) особи, на яких протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення;

6) громадяни, які досягли шістдесяти п’яти років;

7) особи, які не володіють державною мовою.

Згідно з ст.64 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», список присяжних формує і затверджує відповідна  місцева  рада.

Громадянам, які відповідають вищезазначеним критеріям і мають бажання стати присяжними  Першотравневого, Садгірського та Шевченківського районних судів м. Чернівці необхідно  до  05 вересня 2019 року звернутися із відповідною заявою до Чернівецької міської ради.

Консультації  з  усіх питань,   що виникатимуть в процесі підбору кандидатур і підготовки до затвердження списку присяжних, надає юридичне управління Чернівецької міської ради (площа Центральна,1, 3 поверх, кабінет №306-307, тел. 55-36-60, 550954)».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

peredplata