Штрафи за порушення карантину: Рада ввела надзвичайні заходи через коронавірус

Верховна Рада постановила звільнити від ПДВ лікарські товари і медичні вироби та ввела відповідальність за порушення карантину.

Відповідний законопроєкт парламент ухвалив у вівторок на позачерговому засіданні.

 

Штрафи

Зокрема, Кодекс про адміністративні правопорушення парламент доповнив положенням, яке передбачає відповідальність за порушення правил карантину та санітарно-гігієнічних норм.

За такі дії для громадян передбачається штраф 17 тис. до 34 тис. гривень, а для посадових осіб – від 34 тис. до 170 тис. гривень.

Крім того, Рада у Кримінальному кодексі передбачила посилення відповідальності за порушення санітарних правил і норм, якщо таке порушення призвало до поширення захворювання.

Штраф за такі дії вирішили збільшити з 1700 гривень до 17 до 51 тис. гривень. Крім того, як і раніше, ця стаття передбачає також покарання на строк до 6 місяців, обмеження волі до 3 років або позбавлення волі на строк до 3 років.

Особливі закупівлі та податки для медичних засобів

Відповідно до законопроєкту, тимчасово закупівлю товарів та обладнання для боротьби з коронавірусом будуть проводити без застосування процедур, передбачених законом “Про публічні закупівлі”.

За такі товари будуть проводити стовідсоткову передоплату.

Також ліки, медичні засоби та обладнання для боротьби з коронавірусом звільнять від сплати ввізного мита та ПДВ.

Кабмін буде здійснювати контроль за цінами.

Робота з дому

Крім того, Рада надала право власникам змінювати режим роботи закладів, підприємств, установ, різноманітних організацій, щоб дозволити працівникам максимально працювати з дому.

Доплати медпрацівникам

Рада також встановила додаткові доплати до зарплати медпрацівникам та іншим особам, які зайняті в ліквідації коронавірусу.

Йдеться про доплату розміром до 200% від зарплати на період боротьби з коронавірусом.