РЯТУВАЛЬНИКИ БУКОВИНИ ЗАКЛИКАЮТЬ ПІДГОТУВАТИСЬ ДО ОПАЛЮВАЛЬНОГО СЕЗОНУ

Початок опалювального сезону є одним з найбільш небезпечнихперіодів з точки зору пожежної безпеки. Як показує досвід минулих років,з пониженням температури повітря спостерігаєтьсярізкий ріст кількості пожеж у житлових секторах міста,внаслідок використаннямістянами різних опалювальних приладів та пічного опалення.

 

Нажаль, бажаючи зігрітись громадяни часто забувають про елементарні правила пожежної безпеки, та про те, що аби попередити лихо необхідно обов’язково готуватисвої домівки до початку опалювального сезону.

 

Аби людська необачність не стала причиною трагедії, рятувальники міста Чернівці закликають громадян бути відповідальними, та перед початком опалювального сезону виконати наступні заходи:

  1. Перевірте на справність наявні у вашому житлі електрообігрівальні прилади. В жодному разі не використовуйте для обігріву приміщень обігрівачі що мають механічні ушкодження, мають пошкоджені електричні з’єднання або є не сертифікованими чи саморобними.
  2. Перевірте справність електричної проводки та розеток, до яких плануєте підключати електрообігрівачі, адже навіть справний обігрівач, за умови несправності чи перенавантаження мережі може призвести до пожежі.
  3. Продумайте, де розміщуватимете електрообігрівач. Він має бути встановлений на жаростійку підставку та відділений від горючих матеріалів не менше ніж на 50 сантиметрів.
  4. Якщо ви використовуйте для обігріву приміщень пічне палення перед початком опалювального сезону необхідно обов’язково прочистити димохід від сажі та перевірити пічку на наявність тріщин,якщо вони є, їх необхідно усунути.
  5. Також, перед експлуатацією печі необхідно перевірити комин печі – він повинен бути оштукатурений та побілений, дверці топкового отвору, повинні щільно замикатись,а перед топковим отвором печі на підлозі має бути влаштований металевий лист розмірами 70х50см.

 

Шановні чернівчани, пам’ятайте – Ваша безпека залежить, перш за все, від Вас самих!

 

Чернівецький міський відділ Управління ДСНС України у Чернівецькій області.