Мунтяна будуть судити за одержання хабара

Як неодноразово повідомляла газета ЧАС Мунтяна таки засудять. Його справу вже передано до суду

Колишнього голову Чернівецької облради Івана Мунтяна судитимуть за одержання неправомірної вигоди, – повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура на своїй сторінці у Фейсбук.

Як йдеться у повідомленні, 3 вересня 2021 року прокурором САП скеровано до суду обвинувальний акт за обвинуваченням колишнього голови Чернівецької обласної ради в отриманні 180 тис. дол. США неправомірної вигоди та приватного підприємця – в наданні цієї неправомірної вигоди.

В рамках досудового розслідування встановлено, що у липні 2019 року очільник Чернівецької облради висловив прохання одному із підприємців Чернівецької області надати йому неправомірну вигоду у сумі 400 тис. доларів США за сприяння в передачі в оренду оздоровчого комплексу.

У подальшому, з серпня по жовтень 2019 року, детективами НАБУ було задокументовано факт отримання посадовцем частини обумовлених коштів, а саме 180 тис. доларів США.

У лютому 2020 року голові ОДА повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 368 КК України. Також про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.369 КК України, повідомлено і приватному підприємцю.

26 січня 2021 року матеріали справи було відкрито підозрюваним та їхнім захисникам.

На сьогодні досудове розслідування закінчено. Обвинувальний акт скеровано до Вищого антикорупційного суду для розгляду по суті.

Раніше ВАКС обрав запобіжний захід Іванові Мунтяну у вигляді застави у понад 10 млн грн.

КОРОТКО ПРО СПРАВУ:

Особою, яку підозрюють у наданні неправомірної вигоди голові Чернівецької обласної ради Іванові Мунтяну, є підприємець Юрій Кушнір, – про це йшлося в закритій ухвалі Вищого антикорупційного суду.

Зазначається, що НАБУ оприлюднило телефонну розмову, в якій, за версією правоохоронців, Іван Мунтян пропонує співрозмовнику створити фірму для конкурсу з оренди санаторію “Брусниця”, а “фірма має бути співвласницею тієї, що є у Тарашанах”.

Згідно з інформацією на сайті міністерства юстиції, у Тарашанах зареєстрована фірма “Буковинський Хутір”. Власницею фірми є Марія Кушнір. Фірма “Буковинський Хутір” є власницею 50% акцій фірми ТОВ “Буковинський оздоровчий комплекс “Брусниця”, яке зрештою виграло конкурс на оренду санаторію. Його створили за два дні до нього.

Згідно з документами, які надіслали у відповідь на інформаційний запит журналістів “Буковини”, ТОВ “Буковинський оздоровчий комплекс “Брусниця” було єдиним підприємством, яке подалось на конкурс з оренди санаторію.

Під час телефонної розмови чоловік, якого НАБУ вважає підприємцем, каже, що “можливо голова обласної ради погодиться на суму 250 тисяч [доларів]”.

Відео із прихованих камер НАБУ

У закритій ухвалі Вищого антикорупційного суду, яка опинилась у розпорядженні Суспільного, йдеться про те, що Іван Мунтян сказав Юрію Кушніру дати йому 200 тисяч доларів, тоді Мунтян посприяє передачі в оренду санаторію “Брусниця” на 49 років.

Згідно з цією ухвалою, детективи НАБУ проводили обшуки на робочому місці Юрія Кушніра – на підприємстві “БАТ-ЦЕНТР”. Воно розташоване у Чернівцях на вулиці Південно-Кільцевій. За цією ж адресою зареєстрований ТОВ “Буковинський оздоровчий комплекс “Брусниця”. Під час обшуку у кабінеті вилучили 64 000 доларів. Представник Юрія Кушніра сказав у суді, що саме ці гроші, зазначені в деклараціях дружини та доньки Юрія Кушніра.

15 грудня минулого року Іван Мунтян скликав брифінг, під час якого підсумував свою роботу на посаді очільника Чернівецької обласної ради та прокоментував кримінальну справу про хабар, через яку був відсторонений від виконання своїх обов`язків.

 
 
 

«Кримінальна справа була порушена ще у 2017 році проти митників. Я ніякого відношення до митниці не маю. Те, що я вже біля 30 років дружу з Кушніром, це не секрет. І те, що я після роботи приходив до нього, а там був пристрій, який фіксував розмови, – каже Іван Мунтян. – Я дійсно запропонував йому бути інвестором одного з санаторіїв, який розвалюється. Соромно, що так воно стається в нашій області. Тоді як на Івано-Франківщині, Закарпатті, Львівщині такі санаторії розвиваються і дають прибутки області. Я дійсно запропонував, це зафіксовано. Можливо, не до кінця ця ситуація розв’язана, але я доведу свою правоту. Я діяв тільки в інтересах громади області, згідно чинного законодавства», – зазначив тоді Іван Мунтян.