Виставка руйнує стереотипи про «нежіночність» «серйозних» наук.
22 вересня о 16:00 у Молодіжному центрі Чернівців «Резиденція молоді» за адресою вул. Головна, 41, відбудеться урочисте відкриття виставки «Наука це вона» однойменного проєкту освітньої ініціативи STEM is FEM.
Експозиція складається із 12 портретів видатних українських жінок-науковиць ХХ-ХХІ століття, талановито зображених на стилізованих портретах сучасними ілюстраторами Сергієм Майдуковим, Анною Іваненко, Анною Сарвірою, Євгенією Полосіною та Ольгою Дехтярьовою.
Родзинкою проєкту, розповідають його ініціатори, є підписи до картин, що розповідають про життєвий та науковий шляхи героїнь виставки. Вони були написані не професійними авторами, а дівчатами-аматорами віком від 14 до 21 року у рамках загальнонаціонального конкурсу. Усього організатори отримали 561 роботу і обрали 12 найкращих по одній на кожну героїню.
«Наука це вона» руйнує шкідливі упередження щодо неспроможності жінок опановувати важкі технічні галузі науки, надихає молодих дівчат видатними прикладами та дарує кожному українцю 12 нових чудових приводів пишатися своєю батьківщиною», запевнив ініціатор «Наука це вона», засновник технологічної компанії Roosh Сергій Токарєв.
Побачити виставку у Чернівцях можна до 10 жовтня. Графік роботи «Резиденції молоді» з 11:00 до 19:00. Вхід вільний.
Проєкт реалізовується за підтримки міжнародних організацій UNICEF та ООН Жінки в Україні в рамках глобальної кампанії ООН Жінки «Покоління рівності» з популяризації гендерного паритету серед молоді та забезпечення лідерства жінок в технологіях та інноваціях.
STEM is FEM благодійна освітня ініціатива, що покликана популяризувати технічні спеціальності серед українських школярок, а також бореться із ґендерними стереотипами у науці. Куратори проєкту проводять численні освітні заходи для дівчат та широкого загалу. Слідкувати за анонсами подій проєкту можна на сайті STEM is FEM або на офіційних сторінках у соцмережах Facebook та Instagram.