РЯТУВАЛЬНИКИ БУКОВИНИ НАГАДУЮТЬ – СПАЛЕННЯ СУХОЇ РОСЛИННОСТІ – КАРАЄТЬСЯ ЗАКОНОМ

З початку жовтня 2021 року на території Чернівецького району виникло 97 пожеж, з них 27 (26,2%) пожежі на відкритих територіях. Як показує статистика, основною причиною виникнення таких пожеж є людська необачність та порушення елементарних вимог безпеки та законодавства.

Прибирання присадибних ділянок від опалого листя, сухої рослинності чи сміття, на жаль, часто завершується їх спалюванням, що призводить пожеж. Варто зазначити, що такі пожежі є особливо небезпечними, адже швидкість поширення вогню за сухої та вітряної погоди надзвичайно висока, тому локалізувати та ліквідувати таке займання справа не з легких.

Тому, рятувальники Чернівецького району закликають краян дотримуватись наступних правил:

  • Не спалювати рослинні залишки та опале листя на прибудинкових ділянках, сільськогосподарських угіддях, полях чи інших відкритих територіях;
  • Не створювати смітники та не спалювати сміття;
  • Не кидати у непогашені сірники та недопалки на землю чи узбіччя доріг;
  • Не розводити багаття у лісі та лісопосадках;
  • Не дозволяти дітям бавитися із сірниками та запальничками.

Окрім того, нагадуємо випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю забороняється законодавством України та передбачає адміністративну відповідальність відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, з накладенням штрафів:

на громадян – від 3 060 до 6 120 грн;

на посадових осіб – від 15 300 до 21 420 грн.

 

Чернівецьке районне  управління ГУ ДСНС України у Чернівецькій області

 

peredplata