На Буковині судитимуть злочинне угрупування, яке незаконно переправляло іноземців до ЄС

Створення міжнародного каналу нелегальної міграції –  на Буковині судитимуть злочинне угрупування.

 Про це інформує Чернівецька обласна прокуратура.

За процесуального керівництва Чернівецької обласної прокуратури завершено досудове розслідування та направлено до суду обвинувальний акт стосовно двох учасників організованої групи за фактом незаконного переправлення осіб через державний кордон України (ч. 3 ст. 332 КК України).

За даними слідства, уродженець Пакистану створив та очолив злочинну групу, яка займалася незаконним переправленням іноземців до країн Європейського Союзу. До складу угруповання залучив двох громадян України – жителів Чернівецької та Черкаської областей.

За винагороду у сумі від 3 000 до 18 000 доларів США організатор обіцяв іноземцям безперешкодний перетин кордону. Нелегальними послугами користувались переважно громадяни Республіки Пакистан та Афганістану. Іноземці прибували на територію України офіційно. Їм винаймали житло та готували до подальшого перетину лінії державного кордону, в обхід пунктів пропуску.

Доставляли мігрантів легковим транспортомдо прикордонної зони на території Чернівецької області. Висаджувалиїх неподалік лінії розмежування державного кордону України та Республіки Румунія. Далі,у пішому порядку супроводжували до місця незаконного перетину кордону.

Упродовж серпня минулого року учасники злочинної групи намагались незаконно переправити через державний кордон України 12 осіб.

Організатор злочинної групи перебуває у міжнародному розшуку.

Заходи з викриття здійснювалислідчі СУ ГУНП  у Чернівецькій області спільно з співробітниками обласного Управління Державної міграційної служби, за матеріалами Чернівецького прикордонного загону.

Примітка: відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.