Верховний суд визначив ціну закордонного паспорта – 170 гривень

Верховний суд України остаточно визначив, що виготовлення закордонного паспорта має коштувати 170 гривень.

Як повідомляє Демократичний альянс, відповідним рішенням суд останньої інстанції в Україні підтвердив правоту руху \”Стоп свавіллю в паспортних столах\”.

Верховний суд визначив, що єдиним обов’язковим платежем при оформленні закордонного паспорта за 30 календарних днів є державне мито на суму 170 гривень.

\”Все, що перевищує 170 гривень за оформлення паспорта, – незаконні побори Державної міграційної служби України (ДМС)\”, – заявляють в Демальянсі.

\”Рішення ВСУ є обов’язковим для застосування усіма органами влади\”, – заявив демальянсівець Іван Фурлет.

\”Відтак, з 3 грудня кожен службовець ДМС, який зобов’язує громадянина сплачувати додаткові кошти, щонайменше вчиняє кримінальне правопорушення згідно ст. 364 – Зловживання владою або службовим становищем, та ст. 382 – Невиконання рішення суду, Кримінального кодексу України\”, – додав він.

Кожен громадянин, який бажає отримати закордонний паспорт, повинен подати лише наступні документи (п. 10 Правил затв. ПКМУ №231):

– квитанція про сплату державного мита або документ, що підтверджує право на звільнення від його сплати;

– заява-анкета встановленого зразка;

– паспорт громадянина України (після прийняття документів повертається);

– копія виданої податковим органом довідки про присвоєння ідентифікаційного номера;

– дві фотокартки розміром 3,5 х 4,5 см.

Демальянс дає відео-інструкцію звернення до ДМС при оформленні закордонного паспорта:

\”Усі, хто стикається із відмовою у прийнятті документів службовцями ДМС та примушуванням до сплати додаткових платежів, можуть подати відповідну заяву про вчинення злочину (зразок заяви)\”, – зазначає Демальянс.

Демальняс нагадує, що активісти кампанії \”Стоп свавіллю в паспортних столах!\” запоріжці Ігор Блюменталь та Руслан Жиров у судових тяжбах дійшли до Вищого адміністративного суду, однак рішення касаційних судів у двох ідентичних справах мали різний результат.

У рішенні від 05.06.2013 року Феміда підтвердила єдину законну вартість закордонного паспорта на суму 170 гривень. А у рішенні від 17.09.2013 року \”судді стали на бік здирників ДМС, які безпідставно вимагають з громадян додаткові 87,15 гривень за невідомі платні послуги та 120 гривень за бланк паспорта, який є власністю держави\”, зазначає Демальянс.

Команда Демальянсу вимагає притягнути до відповідальності \”винних у перетворенні реалізації конституційного права українців на багатомільйонний чиновницький бізнес\”.
Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.