Опозиція стала в позицію

Опозиція стала в позицію14 липня позачергова сесія Чернівецької обласної ради, про котру мало хто й знав (мабуть, хтось не хотів, аби знали), закінчилась скандалом за півгодини від початку та гучними заявами опісля закриття. На сесії планувалось розглянути питання про внесення змін до обласного бюджету на 2011 рік. Та під таким, здавалось би, благородним прикриттям (розуміємо, розподілом коштів між бюджетниками, школами та ветеранами) хотіли просунути маленьку за розміром, але гігантську за значенням для місцевого самоврядування зміну. А саме, цитую: «Право вносити зміни до обласного бюджету в міжсесійний період надається голові обласної ради та голові обласної державної адміністрації за погодженням з головою постійної комісії обласної ради з питань економіки, бюджету та інвестицій з наступним затвердженням його на черговій сесії». Тобто, голові ОДА та голові обласної ради (якого наразі немає) дозволялося б одноосібно змінювати обласний бюджет у міжсесійний період. І от із 72 депутатів, зареєстрованих в залі, за той порядок денний, до якого без обґрунтування відмови не включили проектів від опозиції, хоча ті були заздалегідь опубліковані на сайті, проголосувало 47 депутатів (треба, аби було 52). Багатьох депутатів од більшості просто не було на засіданні. Літо ж-бо. А влада надіялась, що й малими силами пройде все. Та не так сталось. Видко, організовували регіонали сесію, організовували і недоорганізували. Трішки прорахувались. Варто відзначити Михайла Павлюка з фракції «Наша Україна», котрий утримався при голосуванні. Депутати кажуть, що голосували ж не проти змін до бюджету, а проти такого порядку денного.
А одразу ж по завершенні невдалого засідання сесії на сайті Чернівецької ОДА (робота котрого фінансується з бюджету) з’явилася гучна партійна, наголошую, партійна заява голови фракції Партії регіонів у Чернівецькій обласній раді Георгія Галиця, який водночас є першим заступником голови ОДА. У ній регіонал звинувачує опозицію («Фронт змін», ВО «Свобода» і «невизнану», «деструктивну», як пише Галиць, «мунтянівську» частину фракції «Батьківщина» з трьох осіб) чи не в усіх депутатських гріхах перед громадою Буковини. Адже, як зазначається в заяві, через отих от «деструктивних» виникла загроза невиплати підвищених зарплат бюджетникам, не будуть забезпечені необхідними матеріалами, медикаментами, продуктами харчування медичні заклади, діти не відпочинуть, не оздоровляться ветерани і т.д., і т.п. І в цьому винні… ні, не подумайте, не 49 депутатів від партії регіонів, 12 незрозумілих бютівців, 6-8 нашоукраїнців та трьох позафракційних – усіх разом зо сім десятків набереться, а… 20-30 опозиціонерів. Отака-от логіка у влади.
Опозиціонери ж назвали намагання дозволити одноосібно губернатору та провладній силі в ручному режимі розподіляти кошти, не прислухаючись депутатів, спробою узурпації влади на Буковині та нищенням місцевого самоврядування. Вони переконані, що такий спосіб внесення змін до бюджету суперечить зокрема, закону про місцеве самоврядування. Адже опозиційну меншість в облраді ніхто не слухає. Її проекти не підтримуються, зауваження, пропозиції не приймаються. До порядку денного сесій переважно включаються лише ті питання, які пропонують депутати-регіонали та інші депутати від провладної більшості. Та й взагалі наприкінці липня мала б відбутися сесія облради, і тоді можна було б без гарячки приймати рішення, в тому числі й
щодо внесення змін до бюджету.
Також опозиціонерів дивує вибірковість розподілу коштів згідно із запропонованими змінами до бюджету. Зокрема, як зазначають у своїй заяві представники обласного осередку «Фронт змін», придбання меблів та шкільного обладнання для шкіл в Сторожинецькому та Глибоцькому районах, безперечно, вкрай необхідне, але є ще багато шкіл та дошкільних закладів області, які не менше потребують матеріальної допомоги, адже незабаром початок нового навчального року. З незрозумілих причин ігнорується фінансування завершення будівництва школи у селищі Лужани. Можна лишень здогадуватись про причини такої вибірковості. Адже в Лужанах голосують зовсім не так, як у Сторожинецькому та Глибоцькому районах. У своїй заяві фронтовики також наголошують на тому, що владники хочуть вносити на сесію проекти рішень, підготовлені кулуарно і без обговорення. Погоджуються з ними і члени фракції ВО «Свобода» та мунтянівської «Батьківщини» в облраді.
Кажуть, вже 2 серпня планують вкотре провести позачергову сесію Чернівецької обласної ради. Що з цього вийде і чи вдасться регіоналам зібрати своїх 70 людей у стінах будівлі з левами, а також, чи не буде і другий вистріл холостим — побачимо невдовзі. А головам фракцій від більшості (особливо від найбільшої більшості — біло-блакитної) просто треба ліпше дбати про депутатську дисципліну, а не займатися огульними звинуваченнями, використовуючи на це бюджетні кошти.
Надія ВІРНА

peredplata