Засекречене управління СБУ

Засекречене управління СБУНа наш повторний інформаційний запит до управління СБУ в Чернівецькій області щодо заробітків його керівництва ми отримали чергову відмову. Питали цього разу про розмір заробітної платні керівника та заступників управління, його помічників. Також поцікавились автопарком, що обслуговує керівництво УСБУ в Чернівецькій області, та коштами, які виділяються на його утримання, фінансуванням відряджень керівництва УСБУ в межах і за межами України. Запитували про кошти, витрачені в 2010 році на ремонт приміщень, закупівлю меблів та комп’ютерної техніки. При цьому опирались на новий, ніби й діючий, закон «Про доступ до публічної інформації».
А від управління Служби безпеки України надійшла наступна відповідь:
«Надати Вам публічну інформацію не виявляється можливим, оскільки зазначена інформація є власністю держави, являється конфіденційною, має гриф доступу «Для службового користування», знаходиться у володінні, користуванні або розпорядженні СБУ України та не підлягає розголошенню або обов’язковому наданню для ознайомлення за інформаційними запитами». Одночасно нас повідомили, що ми маємо право оскаржити відмову в задоволенні запиту в суді.
Отак нас вдруге відфутболили в УСБУ. Дарма, що у законі чорним по білому записано, що не може бути обмежено доступ до інформації про розпорядження бюджетними коштами, володіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майном. Окрім того, обмеження доступу до інформації здійснюється відповідно до закону при дотриманні сукупності таких вимог:
1) виключно в інтересах національної безпеки, територіальної
цілісності або громадського порядку з метою запобігання
заворушенням чи злочинам, для охорони здоров\’я населення, для
захисту репутації або прав інших людей, для запобігання
розголошенню інформації, одержаної конфіденційно, або для
підтримання авторитету і неупередженості правосуддя; 2) розголошення інформації може завдати істотної шкоди цим
інтересам; 3) шкода від оприлюднення такої інформації переважає суспільний інтерес в її отриманні.
Мало того, за новим законом конфіденційна інформація — інформація, доступ до якої обмежено фізичною або юридичною особою, крім суб’єктів владних повноважень. А СБУ, відповідно до п. 7 ст. З Кодексу адміністративного судочинства України, є суб’єктом владних повноважень. Та і в самому законі «Про СБУ» зазначено, що «не підлягають розголошенню відомості, що становлять державну, військову, службову та комерційну таємницю, а також інформація конфіденційного характеру, розголошення якої може завдати шкоди національній безпеці України, честі і гідності особи або порушити її законні права, крім випадків, передбачених законодавством в інтересах правосуддя». Хіба ми запитували щось подібне? Чи відомості про зарплатні керівників буковинського управління СБУ здатні завдати шкоду державі та національним інтересам?
Надія ВІРНА

Новини Партнерів