З ГМО, чи без них?

З ГМО, чи без них?Народна трибуна
З ГМО, чи без них?
Крик душі
«Нещодавно придбала у супермаркеті грибний соус відомої торгової марки, на упаковці якого була позначка «Без ГМО». А коли вже цей соус майже доїли мої онуки, котрим 4 та 12 років, з жахом прочитала на звороті упакування, що до складу продукту входять «згущувачі (крохмалі модифіковані)» , — крик душі чернівчанки Валентини Онуфріївни Семенчук з вулиці Федьковича. — А я ж завжди дбаю про те, аби діти харчувалися здоровою їжею… Тепер уже побоююсь, чи можна купувати у супермаркетах продукти для них? І що це все означає? «Немодифікована модифікація», чи офіційне отруєння українського народу?»
Писк влади
Головний спеціаліст управління захисту прав споживачів у Чернівецькій області Дарія Іванівна Гелка:
— Крохмаль отримують способом фізичної, хімічної, біохімічної або комбінованої обробки нативного (природного) крохмалю (Нативний крохмаль відіграє вирішальну роль у формуванні структури та споживчих якостей харчових продуктів, а модифікація дозволяє розширити його сферу застосування), внаслідок чого відбувається зміна властивостей цього продукту для утворення однорідної консистенції. За способом отримання він поділяється на види: набухаючий; клейстеризуючий; генно-модифікований крохмаль, отриманий з генно-модифікованої сировини – кукурудзи, картоплі. Якщо на упаковці стоїть відмітка «Без ГМО», то споживачка може не турбуватися стосовно безпечності продукту і спокійно купувати такі соуси.

******************************************
«У мене незаконно забирають пенсію!»
Крик душі
«Я – інвалід III групи, отримую соціальну пенсію і одночасно працюю санітаркою в лікарні на 0,75 ставки. А упродовж останніх майже чотирьох років з моєї пенсії управління ПФУ у Заставнівському районі утримує нібито переплачені мені державні кошти, — крик душі мешканки с. Баламутівка Заставнівського району Василини Кройтор, 1975 р. н. — Причому, відрахування почалися без мого відома, а згодом мене викликали до управління та примусили писати відповідну заяву – а хіба можна було добровільно погодитись на це? Мені пояснили, що я, інвалід третьої групи загального захворювання, не мала права працювати, а лишень перебиватися на пенсію… Ще й звинуватили, що я не повідомила органи пенсійного фонду про те, що влаштувалася на роботу. А чому, власне, я мала це робити, коли насправді бухгалтер лікарні завжди вчасно здавала всі ретельно підготовлені належні звіти, здійснювала відрахування? Невже спеціаліст пенсійного фонду цього не бачив? Адже у всіх документах було чітко зазначено, що я працюю. Нині я точно знаю, що всі інваліди III групи загального захворювання мають право працювати і отримувати пенсію. Тоді чому з моєї мізерної пенсії вже відрахували величезну суму, навіть не вибачившись, та ще й звинуватили за невчасне повідомлення про працевлаштування? Коли ж я попросила довідку про те, на якій підставі та у якому розмірі здійснюється відрахування, наразилася на безліч запитань працівників управління – мовляв, навіщо це мені? І запропонували довідку… без печатки. Коли я продовжувала наполягати, звеліли написати заяву та зачекати 15 днів. Допоможіть з’ясувати – на якій підставі працівники управління ПФУ в Заставнівському районі мене, інваліда, позбавили значної суми пенсії?»
Писк влади
Начальник відділу пенсійного забезпечення ПФУ в Заставнівському районі Ганна Миколаївна Буйновська:
— Василина Кройтор офіційно виходила на соціальну пенсію, тоді вона ще стажу не мала. Якби ця жінка мала статус інваліда з дитинства, то мала би право одночасно працювати. У зазначеному випадку такого права на період призначення соціальної пенсії вона не набула (на відміну теперішнього періоду, коли є необхідний стаж). Саме тому й довелося утримувати переплачені гроші у сумі 6 тисяч 636 гривень 26 копійок. Утримування ми здійснюємо з грудня 2006 року по липень цього року. Останнє утримання – 86 гривень. Заяву на утримання переплачених грошей Кройтор написала сама…
Ольга Богданівна Гапонько, начальник відділу контролю за призначенням і виплатою пенсій і допомог Центру з нарахування пенсій ГУ праці та соцзахисту населення ОДА:
— Важко зорієнтуватися в окресленій проблемі без документів. Тому раджу цій жінці звернутися із заявою до управління праці та соцзахисту населення, яке здійснює функції контролю за правильністю призначення та виплати пенсій органами ПФ України (вул. Головна, 245, тел.4 55 37 та 4 58 01)
Підготувала Наталія БРЯНСЬКА

peredplata