Субсидії по-новому

Субсидії по-новомуДо початку опалювального періоду 2011-2012 років процедуру отримання субсидій обіцяють ще більше спростити. У минулому числі газети ми вже повідомляли, що якщо раніше субсидії не призначалися родинам, які мали заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг, що утворилася станом на 1 грудня 2006 року, то відтепер передбачається надавати житлову субсидію незалежно від наявності нереструктуризованої заборгованості.
Новим у «субсидійних» правилах є те, що субсидію вже не потрібно продовжувати через шість місяців. Це робитиметься автоматично соціальними службами за умови, якщо не відбулося змін обставин у судовому порядку.
Також, якщо діти пенсіонерів зареєстровані з ними в одній квартирі, але працюють в іншому місті, для призначення субсидії пенсіонерам достатньо підтвердження від двох свідків про те, що діти з ними фактично не проживають.
З’явились нововведення і для власників автомобілів. Відтепер не буде враховуватися наявність більш ніж одного автомобіля, якщо термін його використання перевищує 10 років для вітчизняного та 15 років – для авта іноземного виробництва.
Органи, котрі видають громадянам за їхнім зверненням довідки, необхідні для отримання субсидій, будуть змушені це зробити впродовж 15 календарних днів.
Ще одним нововведенням є те, що у разі передання права власності на житло іншій особі одержувач субсидії зобов’язаний у 10-денний термін повідомити про це органи праці та соцзахисту населення. Якщо власність на житло передана особі, котра не була зареєстрована в житловому приміщенні на час призначення субсидії, надання субсидії припиняється. Сума ж субсидії, перерахованої надміру внаслідок неповідомлення особою про передання прав власності на житло іншій особі, повертається нею за вимогою органу, котрий субсидію призначив.
Цифри
За інформацією ГУ праці та соцзахисту населення Чернівецької ОДА, наразі призначено 8,5 тисяч житлових субсидій, в тому числі на житлово-комунальні послуги – 5,8 тисяч, на тверде паливо та скраплений газ у готівковій формі – 2,7 тисяч. Станом на 7 липня 2011 року субсидії отримують 4,5 тисячі буковинських сімей. Середній розмір субсидії на житлово-комунальні послуги станом на 1 липня становить 78,15 грн., на тверде паливо та скраплений газ – 577,1 грн.
Перевірено 5900 справ, за якими призначено субсидії, що становить 83,4 %, виявлено переплат субсидій через подання недостовірної інформації на суму 60, 5 тисяч грн.
Наталія БРЯНСЬКА

Новини Партнерів