Українцям роз’яснили, які хвороби беруться до уваги під час проходження ВЛК

З 4 травня в Україні набули чинності нові закони 3621-IX, 3633-IX та наказ Міноборони № 262, які змінили критерії визначення придатності до військової служби. Тепер у списку немає статусу “обмежено придатний”. Крім того, останніми тижнями з’явилися й інші зміни у проходженні ВЛК.

Про це йдеться у матеріалі NV.

Так, наказ №262 визначає п’ять ступенів придатності до військової служби.

  • зручний;
  • придатний лише до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, ВНЗ, навчальних центрах, установах, медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв’язку, оперативного забезпечення, охорони та непридатні до служби у ДШУ, морській піхоті, СЗГ, підрозділах спецпризначення, плавальному складі та т.п.;
  • тимчасово непридатний (вимагає лікування чи лікування та відпустки, звільнення від виконання службових обов’язків);
  • непридатний до військової служби з переглядом (через 6 місяців чи 6-12 місяців);
  • непридатний до військової служби з винятком військового обліку.

Оксана Сухорукова, голова Департаменту охорони здоров’я Міноборони України зазначила, що з 18 травня обмежено придатних будуть викликати до ТЦК для повторного проходження ВЛК. Тим, хто набув статусу “обмежено придатний” до 4 травня 2024 року, зобов’язані будуть пройти медкомісію ще раз до 4 лютого 2025 року.

Військовослужбовці, які також мають цей рівень придатності, також отримають новий висновок про стан здоров’я та придатність до служби.

Юрист Андрій Новак у коментарі УП зазначив, що ВЛК не зважає на сукупність легких хвороб. Комісія враховує найбільш гостре захворювання військовозобов’язаного і за ним визначає, чи він придатний до військової служби.

У ТЦК зазначають, що перевірити кожну людину з кожної хвороби неможливо – не вистачає ресурсів та часу, тому якщо немає скарг та гострих захворювань, людей визнають придатними.

Там додають, що на проходження ВЛК наразі відводиться максимум 14 днів.

Зазначимо, що у травні Кабмін обмежив термін дії довідок ВЛК в умовах війни.

peredplata

Залишити відповідь