Папа Римський порадив Україні мати “відвагу білого прапора”

 

 
Папа Римський Франциск, фото Getty Images

Папа Римський Франциск у записаному в лютому інтерв’ю заявив, що Україна повинна мати відвагу підняти білий прапор та почати переговори з країною-агресором.

Джерело: Reuters із посиланням на інтерв’ю Франциска

Деталі: Зазначається, що свої коментарі Франциск зробив в інтерв’ю, записаному минулого місяця для швейцарської телерадіокомпанії RSI, текстову версію якого вже оприлюднено. Саме інтерв’ю вийде в ефір 20 березня.

Франциска запитали про його позицію щодо дебатів між тими, хто вважає, що Україна повинна здатися, оскільки не змогла дати відсіч російським військам, і тими, хто стверджує, що це легітимізує дії агресора. Інтерв’юер використав у запитанні термін “білий прапор”.

Пряма мова Франциска: “Я думаю, що найсильніший той, хто дивиться на ситуацію, думає про людей і має відвагу білого прапора, і веде переговори”.

“Слово “переговори” – це мужнє слово. Коли ви бачите, що ви переможені, що справи йдуть погано, ви повинні мати мужність вести переговори”.

 
 
 
 

Більше деталей: Франциск додав, що переговори повинні відбуватися за допомогою міжнародних сил.

Reuters зазначає, що Франциск вперше вжив такі терміни, як “білий прапор” або “переможений”, обговорюючи війну в Україні, хоча в минулому говорив про необхідність переговорів.

“Можна відчувати сором, але скільки загиблих вона (війна) принесе в кінцевому підсумку? (Треба) вести переговори вчасно, знайти країну, яка може бути посередником”, – сказав Франциск, згадавши Туреччину серед країн, які запропонували свою кандидатуру.

“Не соромтеся вести переговори, поки все не стало ще гірше”, – додав Папа. На запитання, чи готовий він бути посередником, Франциск відповів: “Я тут”.

В іншій частині інтерв’ю, говорячи про війну між Ізраїлем і ХАМАСом, Франциск сказав: “Переговори ніколи не є капітуляцією”.

Речник президента Володимира Зеленського одразу не відповів на прохання Reuters прокоментувати висловлювання Папи Римського.

Що передувало: 8 березня президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган знову запропонував свою країну як майданчик для переговорів між Києвом і Москвою, у тому числі “мирного саміту” за участі Росії. 

У Ватикані роз’яснили слова Папи Римського: Не капітуляція, а переговори

 

У Ватикані пояснили слова Папи Римського Франциска, які він сказав в інтерв’ю швейцарському радіо і телебаченню – Папа Франциск закликає до припинення вогню та відновлення переговорів, а не капітуляції України.

Джерело: Vatican News 

Деталі: Директор прес-служби Ватикану Маттео Бруні вдався до роз’яснення інтерв’ю Папи Франциска, у якому Понтифік порадив Україні мати “відвагу білого прапора”.

Пряма мова  Бруні: “Папа вживає термін “білий прапор” і у відповідь використовує запропонований інтерв’юером образ, щоб позначити ним припинення військових дій, перемир’я, досягнуте завдяки відвазі переговорів. В іншому місці інтерв’ю, говорячи про іншу конфліктну ситуацію, але маючи на увазі будь-яку військову ситуацію, Папа чітко заявив: “Переговори ніколи не є капітуляцією”.

Ще деталі: В інтерв’ю, про яке йдеться, інтерв’юер Лоренцо Буккелла запитує Папу: “В Україні є ті, хто закликає до мужності здатися, показати білий прапор. Але інші кажуть, що це легітимізує найсильніших. Що ви думаєте?”. 

І Франциск відповідає: “Це інтерпретація. Але я вважаю, що сильнішим є той, хто бачить ситуацію, хто думає про людей, хто має відвагу білого прапора, щоб вести переговори. І сьогодні можна вести переговори за допомогою міжнародних сил. Слово “переговори” – це сміливе слово. Коли ви бачите, що ви переможені, що справи не йдуть добре, ви повинні мати мужність вести переговори. Вам соромно, але скількома смертями це закінчиться? Ведіть переговори вчасно, шукайте якусь країну для посередництва. Сьогодні, наприклад, у війні в Україні, є багато тих, хто хоче бути посередником. Туреччина, вона запропонувала себе для цього. І інші. Не соромтеся вести переговори, поки не стало гірше”.

 
 
 
 

У пресслужбі Ватикану підсумували, що слова Папи про “білий прапор”, взяті з вислову, запропонованого інтерв’юером.

peredplata