Радниця з гендерних питань командира Сухопутних військ Оксана Григор’єва вважає, що Україні слід брати приклад з Ізраїлю
Україні слід відмовитися від “старомодного менталітету”, який розділяє гендерно обумовлені ролі чоловіків та жінок. Прийшла пора перейти до мобілізації жінок. А дівчат змалечку треба готувати до захисту країни.
Таку думку висловила радниця з гендерних питань командувача Сухопутних військ Оксана Григор’єва. Її слова наводить видання The Times.
В найближчі роки Україні доведеться мобілізувати не тільки чоловіків, але й жінок. Адже в Конституції сказано, що кожен українець має обов’язок захищати державу.
“Тому правильно, щоб служили і жінки”, — сказала Григор’єва в інтерв’ю The Times.
В якості прикладу радниця наводить Ізраїль. За її словами, ця країна завжди готується до війни, причому готує як чоловіків, так і жінок.
З тих жінок, які служать в українській армії, менше десятої частини беруть участь у бойових діях. Решта ж працюють медиками, офіцерами розвідки та адміністраторами. При цьому зі шкільного віку в Україні існує поділ на дівчат і хлопчиків, каже Григор’єва. Хлопчиків навчають фізичним навантаженням чи роботою руками, а дівчат вчать вишивати чи займатися домогосподарством.
“Це має змінитися. І фізично, і психологічно нам потрібно готувати дівчат змалечку до захисту країни”, – резюмувала Григор’єва.
Мобілізація жінок: чи це реальність?
Станом на даний момент питання мобілізації жінок є дуже малореалістичним. У всякому випадку, це робитимуть не зараз. Але за деякий час, якщо війна продовжиться, ця проблема може знову актуалізуватися. Причина – бо інакше нікому буде воювати.
“Інформатор” раніше вже писав про те, що Україну цілком може очікувати поступове зниження призовного віку для хлопців – аж до 18 років. Все через брак людей на фронті. Цілком природно припустити, що якщо колись закінчаться чоловіки, а війна продовжуватиметься – доведеться забирати й жінок.
Про це вже йдуть розмови: до мобілізації дівчат закликають окремі представники та представниці Сил оборони. Тож одного дня це, на жаль, може стати реальністю – у випадку, якщо що цього часу бойові дії не завершаться.