Велетенську писанку, презентовану у Чернівцях на Великодні свята, уже відреставровано і запаковано у еластичний матеріал. Днями вона вирушить до Києва на спеціальному евакуаторі. 24 серпня її встановлять на спеціального воза і провезуть головною вулицею країни під час наймасштабнішого народного карнавалу.
Чернівецьке творіння боротиметься за головний приз “Параду вишиванок” із 19 диво-писанками з різних регіонів України. Його отримає краща команда, що супроводжуватиме найкрасивішу писанку. Обиратиме переможців Параду почесне журі, до складу якого ввійдуть найвідоміші митці країни. До художньої ради «Параду вишиванок» увійшли Ніна Матвієнко, Юрій Рибчинський, Олег Скрипка, Ольга Сумська, брати Капранови та інші діячі української культури.
Обереги супроводжуватимуть танцями, співами та виступами акробатів. Після феєричного шоу, Парад продовжиться конкурсами на Співочому полі. Саме там зупиняться писанкові підводи. По закінченню ходи відбудеться виконання державного гімну України та традиційні конкурси молодих виконавців і визначення найкращої чоловічої, жіночої та дитячої вишиванки. Також на виставковій площі Співочого поля відбудеться розміщення диво-писанок та визначення найкращого міста-учасника параду.
«Наша делегація складатиметься із чотирьох десятків чоловік, – розповідає заступник начальника управління культури Чернівецької міської ради Галина Крупа. – Це Народний аматорський хореографічний колектив «Юність», Народний оркестр народної музики «Буковина», співачка Валентина Данилюк та шоу-група «Вікторія». Звісно ж, у складі делегації буде автор ескізного проекту чернівецької писанки та вишиванок Микола Шкрібляк.»
ДОВІДКА
Чернівецька диво-писанка стала головним символом свята «Великодньої писанки», яке проводилося за підтримки секретаря Чернівецької міської ради Віталія Михайлішина в рамках Всеукраїнської акції «Парад вишиванок», започаткованої громадським об’єднанням «Столичні Ініціативи». Оргкомітет «Параду вишиванок» передав місту заготовку із скловолокна вагою 58 кілограмів розміром 3,75 на 2,60 метра.
Розмальовували її дизайнери, викладачі та учні Чернівецького професійного художнього училища №5. А кований тримач виготовили чернівецькі ковалі. Орнамент майстри підбирали згідно з традиціями нашого регіону.
Про це повідомляє сектор інформації та зв’язків з громадськістю Чернівецької міської ради.