У випадку наземної опeрації в Смузі Гази Іран погрожує вступити у війну з Iзрaїлем

Наш власний кореспондент Ростислав Демчук передає з Брюсселя:
-Не сьогодні – завтра Війська оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) розпочнуть наземну воєнну операцію в районах міста і смуги Гази. Радикальні ісламські угруповання, як Талібан (Афганістан), Хезболла (Ліван), Корпус вартових ісламської революції (Pasdaran, Іран) погрожують Ізраїлю вступити у війну якщо ізраїльські війська зайдуть на територію Смуги Гази. Натомість ізраїльсйке телебачення демонструє, як їх війська “дають прикурити” з повітря по угрупуванням Хезболли, перетворюючи в прах військові бази і центри ухвалення рішень ліванських терористів.
Ізраїль також сподівається, що США зуміють заблокувати проникнення на територію Ізраїля афганських бойовиків.
У відповідь на все це влада Ірану передала через спецкоординатора ООН на Близькому Cході Тора Веннесланда послання для Ізраїлю у якому застерегла Ізраїль від наземної операції у Смузі Гази. Тегеран заявив, що не хоче регіональної війни, але “мусить втрутитися”, якщо ЦАХАЛ розширить бойові дії. Глава МЗС Ірану Хосейн Амір Абдоллахіян наголосив, що наземна операція в Смузі Гази – це “червона лінія”, яку Ізраїль не має права перетнути.
Джерело:
Пізніше глава МЗС Ірану Хосейн Амір Абдоллахіян зустрівся у Катарі з лідером ХАМАС Ісмаїлом Ханією. Сторони обговорили атаку на Ізраїль. У ХАМАС стверджують, що шеф іранської дипломатії Абдоллахіян назвав її “історичною перемогою”, яка поклала край “окупації палестинської території”, і пообіцяв продовжити співпрацю з рухом ХАМАС.
Тим часом президент США Джо Байден провів окремі телефонні переговори з президентом Палестини Махмудом Аббасом та прем’єром Ізраїлю Біньяміном Нетаньяху. Першому він запропонував допомогу у забезпеченні сектору Гази гуманітарною допомогою, а другому військову підтримку для протистояння ХАМАСy. Також на тлі ризику розширення регіонального конфлікту США відправили до Східного Середземномор’я другу ударну авіаносну групу та посилили ескадрильї винищувачів.
Як стало щойно відомо, Ізраїль відклав наземну операцію у секторі Гази. Вона мала розпочатися у вихідні, але її вирішили перенести на кілька днів через погодні умови, які ускладнюють прикриття сухопутних військ з повітря, розповіли The New York Times у збройних силаx Ізраїлю (ЦАХАЛ).

peredplata