Мунтян проти НАБУ – Хто кого?

Скільки коштує квиток до Америки?

Як кому… Одні купують за 333 долари США в один бік. Інші можуть купити за 500 доларів «туди і назад». Це як пощастить…

Іванові Мунтяну пощастило виїхати до США у листопаді 2019 року. Після святкування «101 річниці «Буковинського віча» та проведення сесії обласної ради її голова взяв відпустку і полетів до Америки. Його відпустка триватиме до кінця листопада. Якщо він не продовжить її, то вже 7 грудня (день місцевого самоврядування в Україні), Іван Мунтян прибуде на Буковину. І 10 грудня проведе сесію Чернівецької обласної ради.

А може статися не так. І голова обласної ради захоче продовжити термін відпустки. Заяву передасть факсом чи електронною поштою. Проблем із зв’язком зараз нема.

Більше того, він навіть увесь цей час може керувати областю та парткомом ВО «Батьківщина” з-за кордону.

Повертатися додому Івану Миколайовичу не дуже комфортно саме у цей час. Адже у НАБУ не закрита справа щодо передачі санаторію «Брусниця» фірмі, до якої причетні люди і фірми, контрольовані бізнесменом Юрієм Кушніром. Нагадаємо, що у цій справі вже відбулися гучні обшуки вдома та на роботі Івана Мунтяна. Обшукували й у Юрія Кушніра. Та у кого ще не обшукували?..

Спочатку ніхто не міг зрозуміти, чи насправді то все було, чи, може, якесь шоу розігрувалося. Тим паче, що у НАБУ не надавали жодної інформації. Тільки через тиждень-два з’ясувалося, що антикорупційний суд таки виніс рішення про арешт  телефонів, документі, які вилучили під час обшуків, а також знайдених вдома 2000 доларів США.

У рішенні суду йдеться про неправомірну вигоду, яку хотів отримати Іван Мунтян від жителя Чернівців за передачу в оренду на 49 років санаторію «Брусниця». Спочатку вказувалася сума 200 000 доларів. Потім десь поділися 20 000 доларів. І залишилося 180 000. Детективи кажуть, що мали інформацію про отримання Іваном Миколайовичем 180 000 доларів США неправомірної вигоди від жителя Чернівців. Напевне, прослуховували голову обласної ради. Тільки ось незрозуміло, чи робили це законно… Сподіваємося, що час розставить всі крапки над «і» у цій справі.

Бо то не жарти: підозрювати одного з керівників області у такому важкому вчинку. Тим паче, отримання таких великих сум неправомірної вигоди.

Іван Мунтян стійко переносить всі незгоди, які впали йому на голову останнім часом. Перед сесією обласної ради він вирішив пояснити ситуацію депутатам та буковинцям так, як він її бачить. Каже, що то нечесні люди написали на нього донос в НАБУ. Ці люди можуть бути причетними до тих структур і фірм, які ще раніше «кинули оком» на санаторій «Брусниця». Вони хотіли задарма мати цей заклад. А той, кого знайшов сам голова, зобов’язувався вкладати у санаторій по 4,5 млн. гривень 5 років поспіль і платити 81 000 грн. оренди щомісяця (без ПДВ). Всі процедурні умови збереглися і закон Мунтян не порушував.

Цікаво, а звідки у детективів НАБУ з’явилася інформація про 200 000 чи 180 000 доларів?.. Якщо ця справа буде похована, як багато інших до цього часу, то ми ніколи не дізнаємося правди ні про санаторій, ні про Мунтяна. І чим менше інформації, тим більше чуток. Вони гуляють областю щодня і щогодини. Обростають деталями та припущеннями.

Хтось спочатку пустив чутку, що нібито Мунтяна карають за те, що обласна рада таки прийняла «Звернення», яке засуджувало «формулу Штайнмаєра».

І ще кажуть, що Івана Мунтяна та Юрія Кушніра прослуховували півроку. І кожен крок, кожна їхня дія відслідковувалися. Тому все, що робить НАБУ і що постановив суд, – це чистісінька правда.

Тільки ось проблема: ніхто не знає, де та правда і що вже нарило НАБУ.

А людям роти не закриєш, та ще й всім.

Отож патякають по вулицях, площах і базарах, що знайшли якийсь сховок у криниці. А там були долари США. Різні називають суми: від 50 000 до 1 млн 500 тис доларів. Гроші ці забрали. І тільки після цього віддали Мунтянові 2 000 кишенькових доларів.

Злі язики ще й по злому жартують щодо цих криничних грошей. Мовляв, це ціна квитка на літак до Америки.

Тільки ось незрозуміло: чи не в один бік цей квиток? Чи вистачило й на зворотній рейс?

ЧАС покаже.

(Далі буде)

Петро Кобевко

Р.S. Аби не залишалося зайвих запитань, де Мунтян? Ми зателефонували йому. Відповів чоловічий голос, який назвався помічником.

– Чи можете покликати Івана Миколайовича? – просимо.

– Ні. Він вам зателефонує пізніше.

– Тоді скажіть, Мунтян в Україні?

– Він вам зателефонує пізніше, – помічник не піддається.

– А голова на роботі?

– Ні. У відпустці!

– А помічник у нього на роботі, чи також у відпустці разом з ним?

– Ні. Це його син. А тато вам зателефонує пізніше.

Таким чином вдалося дізнатися, що Іван Мунтян таки в Америці. А телефон його в Україні, напевне. І не міг він мені зателефонувати у 12.00 по Києву. Бо в Америці була в цей час глуха ніч.