Сьогодні, 3 лютого, – день народження в глави ПЦУ митрополита Епіфанія. Цікаво, що саме у цей день пройшла і його інтронізація (церемонія входження на престол і офіційний початок виконання обов’язків предстоятеля).
Епіфаній, який у земному житті має ім’я Сергій Думенко, народився на Одещині, та його дитинство минуло на Буковині. Доктор наук з богослов’я, професор, колишній митрополит Переяславський і Білоцерківський УПЦ Київського патріархату та намісник патріарха Філарета.
Главком зібрав цікаві факти про митрополита.
У зверненнях до вірян Епіфаній часто приділяє увагу сімейний цінностям, особистості людини, рівним правам жінок і чоловіків, захисту кожної людини від домашнього насильства та праві людини на життя.
Біографія митрополита Епіфанія
Сергій Петрович Думенко народився в Одеській області 3 лютого 1979 року. Дитинство та шкільні роки пройшли в селі Стара Жадова Сторожинецького району Чернівецької області. 1996 року закінчив Старожадівську середню школу І—III ступенів.
Вступив до Київської Духовної семінарії і закінчив її з першим розрядом. Вступив до Київської Духовної Академії. У 2003 році закінчив зі ступенем кандидата богослов’я.
Згодом викладав у Рівненській духовній семінарії УПЦ КП. Також був редактором інтернет-порталу “Рівне Православне.” Понад 15 років є членом Національної спілки журналістів України та Міжнародної федерації журналістів.
У 2006 році пройшов стажування в Афінському національному університеті на філософському факультеті. Після того прийняв постриг в чернецтво з ім’ям Епіфаній.
Пізніше предстоятелем УПЦ КП Філаретом висвячений в ієродиякона, а потім і в сан ієромонаха, а через кілька місяців і в сан архімандрита.
З 2008 року Епіфанія призначили секретарем Філарета, а в травні був керуючим справами Київської єпархії. Пізніше він став намісником Свято-Михайлівського Видубицького чоловічого монастиря.
Свого часу отримав сан митрополита Переяслав-Хмельницького і Білоцерківського і призначений Патріаршим намісником з правами єпархіального архієрея.
Епіфаній знає кілька іноземних мов, зокрема грецьку.
Ще у 2015-му радив представникам УПЦ МП “очиститися від кремлівських паразитів”.
З самого початку війни Епіфаній допомагає і підтримує українську армію та сім’ї бійців.
Серед улюблених художніх творів предстоятеля УПЦ – книга Генрика Сенкевича “Quo vadis” чи “Камо грядеши”. Також йому подобаються твори Григорія Сковороди, бо “там багато християнської мудрості”.