Частина жителів у Глибоцькій громаді Чернівецької області проголосували за перехід до ПЦУ. Це стосується церкви Покрови Пресвятої Богородиці та храму Воздвиження Хреста Господнього. За перехід проголосували 720 жителів одноголосно.
+2!
Глибока.
790 – за!
Релігійні громади Хресто-Воздвиженського і Свято-Покровського храмів селища Глибока сьогодні вийшли із московськох окупації!
Одразу дві релігійні громади сьогодні проголосували за вихід і московського патріархату і увійшли у склад Чернівецько-Буковинської єпархії Православної Церкви України!
Не зважаючи на те, що прихильники московського патріархату зібрали з сусідніх румуномовних сіл, і звезли перемотаних тітушок із цілого району, їх все-одно було обмаль! Також було помітно, що глибочан серед них було дуже мало. Тому вони вирішили не брати участі у реєстрації, а просто криками і нахрапом зупинити збори! Тручалися іконами і хрестами, але наші воїни і правоохоронці зупинили їх провокації і не допустили зірвати збори!
На зборах зареєструвалося 790 членів релігійних громад. Всі одноголосно проголосували за вихід з УПЦ до ПЦУ!
Спочатку був відслужений молебень за перемогу України на її захисників. Потім проведені збори. Після зборів священники ПЦУ виконали гімн України. На закінчення було відслужено панахиду за полеглих Героїв, якиї із Глибокої загинуло понад 30! Вони загинули за те, щоб тут була Україна, а не “рускій мір” і православні глибочани сьогодні зробили усе, щоб тут “русміром” навіть не пахло!
Дякую вам, брати і сестри, православні глибочани, за християнську свідомість, порядність і патріотизм!
Дякую також нашим воїнам, Національна поліція України та Служба безпеки України за превентивні заходи і захист правопорядку!
Які етапи реєстрації релігійної громади
Якщо релігійна громада вирішила змінити канонічну підлеглість, першочергово вона має провести парафіяльні збори. Рішення про зміну підпорядкування оформляють протоколом – у ньому мають бути ініціали та підписи усіх людей, які голосували за перехід.
Згодом громада має офіційно подати до обласного управління культури документи – перелік вказаний на сайті ОВА у розділі “Релігія”. Зокрема:
- статут релігійної громади у чотирьох екземплярах;
- заяву на ім’я голови обласної адміністрації;
- протокол зборів парафіян;
- список щонайменше десяти засновників релігійної громади;
- документ про право власності чи користування приміщенням або письмова згода власника приміщення про надання адреси за місцеперебуванням релігійної громади, яке вказали у статуті.
Ці документи потрібні, щоб рішення про перехід внесли до єдиного держреєстру. За законом звернення розглядають до трьох місяців.