Золота лихоманка 21 століття

Наш власний кореспондент Ростислав Демчук передає з Брюсселя:
-Отже! Спочатку G7 заморозили російські активи у світі. Цю ідею підхопив ЄС. Дякувати Богу, що основна сума цих “заморожених” активів (250 млрд $) знаходяться у брюссельському банку “Euroсlear”, який знаходиться під юрисдикцією Королівства Бельгія. А от 30 млрд $, котрі знайшли місце у США і які заморозила адміністрація попереднього президента Америки Джо Байдена з повною ймовірністю тепер, за президентства Дональда Трампа, може перейти в активи Сполучених Штатів Америки для виплат зовнішнього боргу.
От, саме це i є причиною, що Москва послала у Вашингтон на переговори з держсекретарем США Марком Рубіо не рівного йому за рангом главу МЗС Сєргея Лаврова, а керівника Фонду прямих інвестицій Кіріла Дмітрієва. Цей крок Кремля зовсім не означає, що Сєргєй Лавров втратив довіру y Путіна, що це протистояння різних веж Кремля, зіштовхування лобaми та інші “заговори” й інтриги. Кіріл Дмітрієв одержав прекрасну освіту в США та досвід роботи у поважних фінансових американських структурах. От його й відрядили у США домовлятись не про припинення вогню між Росією й Україною, а рятувати “заморожені” російські активи.
На цьому тлі, та у зв’язку з початком торгової війни між США та усім світом, в Берліні схопилися, що у Н’ю-Йорку зберігається золото ФРН. Йдеться про 1200 тонн золота, розміщених у сховищі Федерального резервного банку в Нью-Йорку. Ці резерви належать Німеччині та є частиною її найбільшого після США золотого запасу, загальний обсяг якого становить 3375 тонн. Вартість німецького золота, яке зберігається у Сполучених Штатах, зараз перевищує 113 мільярдів євро.
Новий уряд ФРН розпочав обговорення питання про переміщення золотого резерву Німеччини зі США — зокрема, у Франкфурт та інші європейські сховища. Причиною стала стурбованість незрозумілою і непердбачуваною політикою Дональда Трампа.
***
Хоча Росія не потрапила до “чорного списку” країн, для яких США запровадила тарифи, онак РФ стала першою жертвою цієї торгової війни, запровадженої американським лідером.
Рішення президента США Дональда Трампа про запровадження тарифів насамперед обвалило фондові ринки. Після них покотилися світові нафтові ринки. Російський сорт Urals впав у ціні нижче $59 за барель, що нижче за планку, прописану в бюджеті РФ.
Незабаром російський сорт нафти Urals впаде до $50 за барель. Російський бюджет зверстаний під $69 за барель. Це означає, що карбованець (рубль) треба буде девальвувати до 120-130 за долар. Але не факт, що й такої девальвації вистачить, якщо вниз полетять інші сировинні ринки, де активно торгує Росія: зерно, ліс, добрива, метали тoщо. Приборкати інфляцію в Росії за таких обвалів на сировинних ринках не вдасться ніяк.

peredplata

Залишити відповідь