У Чернівецькій області розпочалися заходи до 1025-річчя Хрещення Русі

У Чернівцях відбулася низка заходів до 1025-річчя Хрещення Русі, організованих Чернівецьким осередком Міжнародного фонду \”Взаєморозуміння та толерантності\”. У їх рамках підопічним фонду було продемонстровано музейні експонати, які засвідчують хронологію розвитку християнства від Київської Русі до наших днів.

Окрім того відбулася духовна година \”Свята історія\”. До літніх людей завітали історики і священники різних конфесій. У формі діалогу учасники зустрічі ділилися наболілим і говорили про життєві орієнтири сучасного християнина.
Під час проведення заходу \”Кінозал по середах\” було запропоновано до перегляду фільми \”І буде слово\” та \”Сказання про Хрещення Русі\”. Свої враження , емоції присутні передавали через спогади, роздуми, читання віршів.

Наступним заходом стала екскурсія \”Храмами міста\”, яку провела екскурсовод міста Маргарита Курликова. У своїх розповідях вона наголосила, що Чернівці завжди відрізнялися своєю високою толерантністю. Місто, де поруч існували церкви і синагоги, кирхи і католицькі собори.

Далі всіх було запрошено на свято духовної музики . Піаніст чернівецької філармонії Юрій Холоменюк порадував всіх класичною музикою. Він не тільки прекрасно виконував той чи інший твір, але й розповідав про історію його написання. А на додаток для підопічних було проспонсоровано чаювання з смачною випічкою меценатів фонду Клеймана Л.І. та Піпінашвілі О .Т. (кондитерські цехи “Кліпсідра” та “Ваніль”).

Цикл заходів завершився екскурсією \”Святинями Буковини\”. Підопічні не змогли помилуватися кам’яною казкою Буковини – Святоуспенським собором в Білій Криниці.

\”Ми прагнемо зорганзовувати діяльність осередку фонду так, щоб нашим підопічним було цікаво у такі поважні роки життя, – наголошує голова осередку Ольга Клевчук. – Ми всі разом почуваємося, наче одна родина”.

Новини Партнерів