Чернівцями мандрували «феномени»

Чернівцями мандрували «феномени»27-го липня учасники першої резиденції для молодих україномовних письменників «Станіславський феномен» Ірина Роік та Роман Повзик відвідали Чернівці.

Молоді митці представляють Кривий Ріг і Полтаву. «Феномени» (як лагідно називаються резиденти «Станіславського феномену») відвідали Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, Єврейське кладовище і взагалі все старе місто Чернівців з його історичними пам’ятками.
Роман й Ірина були в захваті від міста і впевнені, що ще не раз сюди повернуться знову.
У Чернівцях «феномени» зустрілися і мали цікаву розмову про українську літературу з публіцистом і редактором Олександром Бойченком. До того в рамках резиденції молоді митці знайомилися з письменниками Тарасом Прохаськом, Юрком Іздриком, Володимиром Єшкілєвим, Юрієм Андруховичем, Галиною Петросаняк, продюсером Олегом «Мохом» Гнатівим, фотографом Ростиславом Шпуком.
На думку гостей, такі подорожі незнайомими містами України розширюють світогляд людини (що є вкрай важливим для письменника) і показують всю розмаїтість нашої країни і її мешканців.
Резиденти висловлюють подяку Віктору Семерніну за чудову екскурсію містом.

Довідка: Резиденція «Станіславський феномен» – літературний проект, автором якого стали Тарас Прохасько, Василь Карп’юк та Віталій Чупак. Двоє молодих авторів, відібраних журі з-поміж заявок, місяць живуть у хостелі «Феномен», знайомляться з Івано-Франківськом і пишуть щотижневі есе. Дана резиденція не має аналогів для україномовних авторів у нашій країні і проводиться вже втретє.

Антон Вайсман