Фестиваль „Кіноетніка”: повернення до витоків

Фестиваль „Кіноетніка”: повернення до витоківТак стається, що Іван Миколайчук і після відходу в потойбіччя освячує усе, що присвячене Україні , її національніц самобутності її народу. Так сталося з першим Всеукраїнським кінофестивалем короткометражок „Кіноетніка”, започаткованим молодими чернівецькими ентузіастами. Фестивальприсвятили 70-річчю Івана Миколайчука.
Як анонсували організатори, це 10 годин українського кіно протягом 2-х днів. Як для першого фестивалю, організатори, на мою думку, впоралися непогано.
Із 62 –х заявлених робіт було відібрано 17 конкурсних стрічок, також показали 10 позаконкурсних. У журі фестивалю запросили знаних особистостей, серед яких лідер гурту „Гайдамаки” Олександр Ярмола, перекладач Петро Рихло та інші.
Мета фестивалю – привернути увагу всіх небайдужих до проблем українського поетично-патріотичного кіно.
І нехай показані короткі метри почасти наївні, іноді не не вельми професійні, але щирі і дивитися їх надзвичайно цікаво. Шкода, що часу на перегляд у загалу було обмаль. Зокрема, саме в перший вечір фестивалю у чернівецькому театрі відбувалася прем’єра вистави „Тисяча снопів вітру”. Можливо, організатори подбають про можливість у подальшому переглянути хоча б краші стрічки молодих кінематографістів. Сьогодні о 18.00 у кінотеатрі „Чернівці” відбудеться нагородження переможців. Передбачено відзнаки за \”Краще художнє кіно\”, \”Краще документальне кіно\”, \”Краще анімаційне кіно\”, \”Краща персональна історія\” (нарис про гідного українця) та спецномінація: \”Приз глядацьких симпатій\”.

Програма на 16 червня
16 червня 2011 року (четвер)

9.00 – 14.00 перегляд журі конкурсної програми (готель «Буковина», конференц-зал)

9.00 – сніданок

10.00 – 11.30 для учасників фестивалю – екскурсія містом

11.30 – 13.00 спілкування за горнятком кави учасників фестивалю із молоддю міста (ресторан “Каринтія”)

13.00 – 14.00 обід

14.00 – 15.30 – для учасників та гостей фестивалю – відвідини меморіального музею Володимира Івасюка

14.00 – 15.00 – творчий вечір та показ авторських фільмів буковинця, переможця фестивалю «Відкрита ніч», переможця конкурсу «Коронація слова-2011» в номінації «Кращий кіносценарій» Дмитра Сухолиткого-Собчука (Кінопалац “Чернівці” мала зала)

15.00 – 18.00 –показ позаконкурсної програми (Кінопалац “Чернівці” велика зала)

18.00 – 19.00 – нагородження переможців, закриття фестивалю (Кінопалац “Чернівці” велика зала)