Ласі приміщення Будинку вчителя віддадуть бізнесменам???

Ласі приміщення Будинку вчителя віддадуть бізнесменам???Замах на освіту.Ліквідувати не можна зберегти
Чернівецького обласного будинку вчителя більше не буде. Влада продемонструвала ще один вияв цинізму щодо буковинського вчительства – на сесії минулого четверга з питання «Про передачу функцій комунальної установи «Чернівецький обласний будинок вчителя» комунальному закладу «Чернівецький обласний центр естетичного виховання «Юність Буковини» із присутніх 90 депутатів «за» проголосувало 57…
Ось так з легкої руки народні обранці розправилися з осередком виховної і культурно-просвітницької роботи, розвитку мистецьких здібностей освітян краю, звели нанівець багаторічну плідну роботу з духовного збагачення крайового загону освітян, успішного розвитку аматорського мистецтва.
Бо ж, як розповідає директор Будинку вчителя Ольга Рузинська, нині тут діє 18 колективів художньої самодіяльності, клубів за інтересами, у котрих задіяно 345 учасників. У Будинку вчителя працює єдиний в Україні народний аматорський театр оперети, народна студія образотворчого мистецтва, народний вокальний гурт «Козацька берегиня», драматичний театр, клуб молодих вчителів «Прометей», клуб ветеранів педагогічної праці «Вогник», інші творчі об’єднання освітян.
За останні роки тут проведено більше 10 обласних оглядів художньої самодіяльності працівників освіти і науки, постійно вшановують заслужених працівників галузі, в тому числі вчительські династії.
У дитячих студіях образотворчого мистецтва навчаються інваліди – чи не є це прикладом впровадження інклюзивного навчання?
— Студію, до прикладу, відвідує дівчина, яка не розмовляє, не чує, — розповідає Марина Вікторівна Тимкул, — але за рік вже ми бачимо результат, і це, звісно, пригодиться їй у житті.
Саме тому було дуже прикро чути «вердикт» одного з членів президії міської профспілки, до речі, працівника управління освіти міської ради, – мовляв, нехай інваліди йдуть в Будинок інвалідів, УТОГ, УТОС тощо…
Отож президія міської профспілки освітян дала свою згоду на ліквідацію Будинку вчителя. У цьому чомусь був заздалегідь переконаний і керівник Головного управління освіти і науки ОДА Михайло Бауер – працівники Будинку вчителя кажуть, що напередодні управлінням була підготовлена довідка-обґрунтування доцільності передачі функцій їхнього закладу «Юності Буковини». Але ця довідка, у якій «червоною ниткою» проходить «неефективне витрачання бюджетних коштів», є, на переконання очолюваного Ольгою Рузинською колективу, спробою ввести у оману депутатів обласної ради. Саме тому керівник підготувала заперечення викладених у документі фактів.
Зокрема, у довідці зазначено, що витрати на 1 працівника установи становлять 3,7 тис. грн. на місяць, хоча насправді – 1526 грн. В цьому ж документі вказано, що оплата за енергоносії складає 10% загального обсягу асигнувань, а колектив та його керівник стверджують, що вони здійснюють цю оплату за рахунок коштів, зароблених ними шляхом надання платних послуг. Ці ж кошти залучаються на виплату зарплат керівникам так званих самоокупних гуртків, покращення матеріальної бази Будинку вчителя – все здійснюється за суворою звітністю, відповідно до вимог чинного законодавства.
І лише у минулому році на ремонт приміщень та покрівлі було витрачено 49 тис. грн. – однак це ж було необхідно задля покращення умов навчання та дозвілля дітей та педагогів…
До того ж, у довідці не вказана доля 11 дорослих колективів – вже згаданого народного театру оперети, драматичного театру, творчих спілок вчителів та клубів за інтересами – хіба така їх кількість зможе працювати у «Юності Буковини»?
Думку працівників обласного Будинку вчителя, учасників колективів, їхніх батьків з якогось дива взагалі враховано не було. А ці люди вважають, що «передача функцій» призведе до погіршення умов роботи. Трудовий колектив категорично сказав своє «ні» щодо переведення колективів до «Юності Буковини».
Освітяни переконані, що затія з культурною установою в системі освіти – це намагання задовольнити чиюсь неабияку зацікавленість у приміщеннях загальною площею 314 м кв. Ці приміщення, розташовані у центрі міста, Будинок вчителя орендував у міської ради. На сесії депутати-опозиціонери запропонували надалі використовувати їх для власних потреб – облаштувати там, до прикладу, громадську приймальну для депутатів, голів постійних комісій. Однак пропозиція підтримана не була.
… Працівники Будинку вчителя склали план дій на найближчий час. Вони вирішили продовжити боротьбу за заклад, якому віддали і віддадуть свою майстерність, сили, здоров’я.
Влада ж своїм наміром ліквідувати чергову бюджетну установу продемонструвала своє справжнє обличчя у ставленні до педагогів всієї області. На догоду кому? Дізнаємося невдовзі.
Наталія БРЯНСЬКА
на світлині працівники Чернівецького обласного будинку вчителя

peredplata