ВР має намір запровадити податок на обмін валюти з 1 січня 2014 року

ВР має намір запровадити податок на обмін валюти з 1 січня 2014 рокуУ Верховній Раді ведеться робота з підготовки законопроекту про обкладення збором до Пенсійного фонду готівкових валютообмінних операцій. Про це повідомляє джерело в апараті Верховної Ради.
Цю норму пропонується запровадити з 1 січня 2014 року. Надалі будуть звільнені від сплати збору все валютообмінні операції, пов\’язані з погашенням та виплатою відсотків за банківськими депозитами, а також приватні валютні перекази фізичних осіб. Також не буде утримуватися податок з валюти при погашенні валютних кредитів фізосіб, пише РБК-Україна, передає Newsoboz.org

Президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко переконаний, що операції з купівлі-продажу готівкової валюти обов\’язково повинні обкладатися податком. «Це пов\’язано, насамперед, з тим, щоб зменшити частку доларизації економіки України і найголовніше – зменшити тіньову економіку, яка активно використовує готівкову валюту для своїх незаконних операцій», – підкреслив експерт, нагадавши, що в парламенті вже є законопроект, що пропонує встановити збір до ПФ при проведенні операцій з безготівковою валютою в розмірі 10%.

10% податку – це компромісне рішення, підкреслив Охріменко, оскільки минулого року уряд пропонував ввести аналогічний збір на рівні 15%. Охріменко переконаний, що новація не зачепить українців, оскільки від сплати податку будуть звільнені операції фізосіб за банківськими валютними депозитами і операції з перерахування приватних переказів з-за кордону і за кордон.

«Податок фактично будуть платити тільки ті особи, які користуються готівковою валютою, тому що саме готівкова валюта несе найбільшу загрозу для економіки України, оскільки вона задіюється для сумнівних операцій на тіньовому валютному ринку», – сказав аналітик.

Він також вважає логічним надання перехідного періоду до 1 січня 2014 року.

Нагадаємо, 18 березня Президент Віктор Янукович доручив Кабінету Міністрів України до квітня розробити і подати на розгляд Верховної Ради законопроект про введення збору на обов\’язкове пенсійне страхування при купівлі валюти суб\’єктами господарської діяльності за безготівковий розрахунок.