На Буковині низький рівень доходів. Хто і де отримує найвищі доходи в Україні

На Буковині низький рівень доходів. Хто і де отримує найвищі доходи в УкраїніРиба шукає, де глибше, а людина – де краще. Саме відповідно до цієї приказки людей цікавить, хто, де і скільки заробляє. І соціологи поспішають задовольнити цю цікавість. Проводиться маса досліджень з метою визначити самі щедрі регіони і найбільш прибуткові професії, повідомляє інформаційно-аналітичний портал Inpress.ua.

Найбагатші міста України – Одеса, Київ і Харків. Про це повідомляють експерти дослідницької компанії GfK Ukraine.

«Трійка лідерів не змінилася, але в Одесі доходи населення зростають швидше, ніж у Києві», – повідомляється в результатах дослідження.

Середній дохід на душу населення в Одесі склав 1914 гривень на місяць, що на 10% вище, ніж в 2009-2011 роках, передає ProstoFinansy.

Середній дохід на душу населення в Києві склав 1868 гривень на місяць, що на 7% вище, ніж в 2009-2011 роках.

Середній дохід на душу населення в Харкові склав 1796 гривень на місяць, що на 4% вище, ніж в 2009-2011 роках.

Експерти дослідницької компанії GfK Ukraine повідомили, що доходи громадян України досить добре ростуть у деяких містах Південної та Західної України: Миколаєві, Євпаторії, Луцьку, Чернівцях, Івано-Франківську (там активно розвивається малий бізнес та сфера послуг). Швидко зростають доходи і в індустріальних містах Донбасу: Алчевську, Краматорську та Нікополі.

А що «у них», тобто на Заході?

Нюрнберзький інститут з вивчення ринку праці визначив три німецьких міста, в яких працівники можуть отримати саму хорошу зарплату. Ними виявилися Штутгарт, Франкфурт-на-Майні та Мюнхен. Їх вважають регіонами майбутнього, в тому числі й тому, що там зосереджені наукомісткі та інноваційні галузі, пише Вся Європа.

У Штутгарті людина, зайнята повний робочий день, в середньому може розраховувати на 2991 євро на місяць. Порівняйте з середньою цифрою по країні – 2615 євро – і з аналогічним показником по Східній Німеччині – 1977 євро брутто.

В одинадцяти регіонах, прилеглих до великих міст, в наукомістких галузях відзначається зайнятість вище середньої. У трьох регіонах – Бремен – Ольденбург, Середня Німеччина і Берлін – Бранденбург – у галузях з високим інноваційним потенціалом (автомобілебудування, фармацевтика, медична техніка) зайнятість відносно низька. У кращому випадку в середнячках можуть значитися Нюрнберг, Ганновер-Брауншвейг, Рейн-Рур і Рейн-Неккар.

У східнонімецьких регіонах Берлін – Бранденбург і Середня Німеччина зайняті повний день отримують значно менше, ніж у середньому по країні. У цьому, на думку дослідників, як і раніше проявляється «відмінність між Сходом і Заходом\”, що не зникла навіть через два з лишком десятиліття після возз\’єднання Німеччини.

При цьому на зарплату впливає не тільки місце проживання, а й професія.

Наприклад, експерти вирахували середні зарплати українців за 2011 рік. Виявилося, що «найдорожчі» – фахівці з інформаційних технологій.
Генеральні директори заробляли в середньому 40 тисяч гривень, IT директори – 24 тисячі гривень, повідомив спеціаліст рекрутингової компанії, пише Bigmir.net. Фінанси.

«Був такий період, коли IT-шникам пропонували більше, ніж топ-менеджерам. Тобто вони дихають один одному в спину за розміром заробітної плати. І ця тенденція збережеться і в 2012-му », – зазначив фахівець Юрій Палійчук.

Найчастіше роботодавці через газети шукають продавців, але не падає попит і на фінансистів, податківців і маркетологів. Втім, головна вимога – кваліфікація. Роботодавця цікавитимуть конкретні результати, а не таланти працівника, за які й підвищуватимуть зарплату.

«Якщо розширюється коло обов\’язків або нова роль, то йому пропонується суттєве підвищення від 15 до 20%. Середнє підвищення по ринку буде близько 10% », – пояснила HR-директор кар\’єрного порталу Наталія Бровченко.

Столиця також потребує двірників, охоронців і слюсарів, повідомляє Державний центр зайнятості.

Важливу роль відіграє «ім\’я» вузу. Так, у Чехії більше третини випускників Вищої школи економіки в Празі (ВШЕ) відразу ж після отримання диплома отримували від 24 до 30 тисяч крон. На високу зарплату традиційно може розраховувати і той, хто закінчив факультет інформатики та статистики ВШЕ, – від 30 до 40 тисяч крон на місяць. Такі зарплати – межа мрій випускників інших вузів, повідомляє Празький телеграф.

З ними можуть зрівнятися лише аналітики обчислювальних систем (близько 38 тисяч відразу після отримання диплома). Розмір середньостатистичної зарплати збільшується після п\’яти років практики і досягає більше 53 тисяч крон у випускників факультету інформатики ВШЕ і більше 42 тисяч крон у випускників аналогічного факультету університету імені Томаша Масарика в Брно.

За аналітиками слідують програмісти, бухгалтери, лікарі, банківські консультанти, економісти, математики … Однак не всі випускники найпрестижнішого навчального закладу Чехії – Вищої школи економіки в Празі – отримують багато. Невеликі зарплати у тих, хто вибирає місцем роботи державну службу.

Найменші зарплати серед володарів вищої освіти у вчителів в дитячих садах. Низькі зарплати у медсестер без практики: вони отримують близько 14 тисяч крон на місяць до відрахування податків. Лікарі трохи більше – близько 20 тисяч. На відміну від інших фахівців, вони можуть підробити – завдяки нічним змінам.

Навіть викладачі в Карловому університеті після п\’яти років стажу отримують всього лише половину зарплати програміста, що нещодавно закінчив вуз.

Фахівці відзначають, що в приватному секторі випускники з дипломом можуть отримувати більше, але за умови, якщо мова йде про представників сильної статі: жінки в середньому отримують зарплату на 26 відсотків меншу, ніж чоловіки, навіть якщо виконують одну і ту ж роботу.

При цьому чеські фірми, на думку багатьох менеджерів з кадрів, воліють працевлаштовувати людей молодше 50 років.

Нагадаємо, Світовий банк оприлюднив рейтинг країн за показником рівня валового доходу на душу населення. Україна в цьому списку посіла 136-ту позицію – на одного українця припадає 3500 доларів – і розташувалася в групі країн з валовим доходом нижче середнього по сусідству з Молдовою, Узбекистаном і Грузією.

Згідно з даними Державної служби статистики, в 2012 році середній обсяг наявного річного доходу на одного громадянина по країні становив 23,9 тис. грн.

У Києві цей показник перевищує середньодержавний більш ніж удвічі, у Донецькій області – на 15%, у Дніпропетровській – на 14%, у Київській та Запорізькій областях – на 9% і 8% відповідно. Низький рівень наявного доходу на душу населення був у Закарпатській, Тернопільській та Чернівецькій областях, що пов\’язано з особливостями господарських відносин у регіонах.

Джерело inpress.ua

Новини Партнерів