Українці скуповують валюту в очікуванні інфляції

Українці скуповують валюту в очікуванні інфляціїВисокі інфляційні очікування позначаються на валютному ринку, де населення нарощує скуповування валюти. Про це розповів економіст інвестгрупи \”Арт Капітал\” Олег Іванець.

\”Основною причиною зростання споживчих настроїв стало поліпшення очікувань майбутнього економічного становища в контексте доходів і безробіття. В той же час, інфляційні очікування продовжили зростання і досягли вже небезпечного рівня. Так, індекс інфляційних очікувань досяг 190 пунктів, що означає, що 95% опитаних упевнені в зростанні інфляції найближчим часом\”, – розповів він. За словами експерта, настільки високі інфляційні очікування вже позначаються на валютному ринку, де населення нарощує скуповування валюти, змушуючи НБУ продавати її з резервів, передає УБР. \”У випадку якщо уряд не вживе збалансованих антиінфляційних заходів, інфляція дійсно може вийти з під контролю на самих очікуваннях, за аналогією з вереснем минулого року. Надалі ми очікуємо поліпшення споживчих настроїв, якщо інфляція не вийде з-під контролю\”, – прогнозує Іванець.

Нагадаємо, за інформацією GfK Ukraine, споживчі настрої в травні продовжили рости. Індекс споживацьких настроїв (ІСН) виріс на 9%. Раніше повідомлялося, що гривня може знецінитися до 8,5 грн./$1, а на стабільність національної валюти впливають борги країни і дефіцит поточного рахунку.

Як повідомляв MIGnews.com.ua, екс-міністр економіки і екс-голова Держфінпослуг Віктор Суслов прогнозує зростання цін на продукцію понад 20%, а показник інфляції – до 15%. За словами експерта, зараз літо – період відносної стабільності, а ось восени ціни будуть рости швидше.