За 22 роки Україна має боргів на 69 мільярдів доларів

За 22 роки Україна має боргів на 69 мільярдів доларівЗагальна сума державного та гарантованого державою боргу України за липень 2013 року зросла на 1,022 млрд дол., або на 1,5%, – до 69,219 млрд дол.

Сукупний державний (прямий) і гарантований державою борг України в липні зріс на 1,5% – до 69,219 млрд дол., повідомляється на веб-сайті Міністерства фінансів України.

Згідно з повідомленням, у січні-липні загальний держборг зріс на 7,3% – з 64,495 млрд дол.

Загальний внутрішній борг у липні збільшився 2,8% (з початку року – на 25,2%) – до 32,339 млрд дол., загальний зовнішній борг – на 0,4% (з початку року зменшився на 4,6%), до 36,879 млрд дол.

Як повідомлялося, в 2012 році загальний держборг України збільшився на 5,27 млрд дролл., або на 8,9%, у тому числі внутрішній – на 18,8%, зовнішній – на 3,1%.

Владі України в 2013 році має виплатити за зовнішніми боргами близько 9 млрд дол.

У червні сукупний держборг України зменшився на 0,6%, у травні – на 1%, у квітні збільшився на 2,7%.

Державний борг – результат фінансових запозичень держави, що здійснюються для покриття дефіциту бюджету. Державний борг дорівнює сумі дефіцитів минулих років з урахуванням вирахування бюджетних надлишків. Державний борг складається із заборгованості центрального уряду, регіональних та місцевих органів влади, а також всіх боргів корпорацій з державною участю, пропорційно частці держави в акціонерному капіталі останніх.

Внутрішній борг – заборгованість держави власникам державних цінних паперів (ДЦП) та іншим кредиторам, виражена в національній валюті.

Зовнішній борг – заборгованість держави іншим країнам, міжнародним економічним організаціям та іншим особам, виражена в іноземній валюті. Погашається за рахунок експорту товарів або нових запозичень.

Гарантований державою борг – це загальна сума боргових зобов\’язань суб\’єктів господарювання-резидентів України щодо повернення отриманих та непогашених на звітну дату кредитів (позик), виконання яких забезпечено державними гарантіями.

Джерело та світлина – Дзеркало тижня за матеріалами ІнтерФакс

peredplata