З 1 січня в Україні з\’явилися нові податки і зросли акцизи З Нового року в Україні набула чинності більше сотні поправок до Податкового Кодексу. Про те, що змінилося конкретно для українського бізнесу, читайте тут, проте нові правила торкнулися не тільки підприємців.
ПОДАТОК НА НЕРУХОМІСТЬ. Закон про запровадження цього податку прийняли ще в 2011 році, але нововведення постійно відкладали. З 1 січня закон нарешті вступив в силу, проте норми його змінилися. Наприклад, у новій версії документа зазначено, що податок зобов\’язані сплачувати лише ті українці, у котрих площа всіх квартир в сумі перевищує 120 м2 , всіх будинків – 250 м2 , а і будинків, і квартир одночасно – 370 м2. Розраховується розмір податку в залежності від \”зайвої\” площі – ставка починається з 1 мінімальної зарплати ( 1218 грн.).
АКЦИЗИ НА ЦИГАРКИ ТА АЛКОГОЛЬ. Наприкінці грудня Рада прийняла закон про підвищення акцизних ставок на алкогольні напої та тютюнові вироби. Зросли ставки акцизного податку на алкоголь: на пиво – на 35 %, на сидр (без спирту ) – на 50 %, на спирт та інші алкогольні напої – на 14 %. На тютюнові вироби – на 11,6 %. В середньому до вартості однієї пляшки горілки додасться близько 3,5 грн. Пиво стане дорожче приблизно на 50 коп. На стільки ж підніметься ціна пачки цигарок. Коньяк поки майже не подорожчає – основне підвищення акцизів на цей напій (відразу на 30 %) заплановано на 1 квітня.
\”АНТІКЛИЧКОВІ\” ПОПРАВКИ . З початку 2014 запрацювали нові правила реєстрації для фізосіб-нерезидентів. Їх вже прозвали \”антикличковими\”: опозиція запевняла, що ці поправки до Податкового Кодексу не дозволять Віталію Кличку балотуватися в президенти в 2015 році. Суть поправок зводиться до того, що українець, який має посвідку на проживання в іншій країні, вважається таким, що не проживає на території України. Ці правила можуть використовуватися лише в податковому законодавстві та юридично не в змозі вплинути на політику. За словами експерта, поправки потрібні лише для того, щоб вірно визначити базу оподаткування, адже від цього залежить, на які доходи нерезидент буде платити податки.
ПОДАТКИ І КІПР. У Новому році почала працювати Конвенція про запобігання подвійному оподаткуванню з Кіпром. Цей документ у сукупності з Законом про трансферне ціноутворення, який набрав чинності з 1 вересня 2013 р., ускладнює офшорні відносини між Україною та Кіпром. Однак внаслідок безсистемності й некомплексності заходів у офшорних компаній все ж залишилося чимало способів виводити капітали.
Джерело: Сегодня