Родина Януковичiв активно прибирає до рук Пiвденний берег Криму

Родина Януковичiв активно прибирає до рук Пiвденний берег КримуГолова Кримської органiзацiї УНП Олег Фомушкiн заявляє, що родина президента активно прибирає до рук Пiвденний берег Криму. За його словами, з огляду на це він зовсiм не дивується тому, що старший син Президента держави Олександр Янукович увiйшов до сотнi найбагатших людей країни.
Про що ж мова? Чим уже володiють Януковичi в Криму?

– Якi у вас є факти того, що родина Януковичiв володiє у Криму об\’єктами нерухомостi?

– Наприклад, база вiдпочинку \”Мис Айя\” на пiвденному узбережжi Криму. Мис Айя — це один iз найбiльш мальовничих куточкiв пiвострова. Через багатство природи його називають \”загубленим свiтом\”. Не дивно, що це мiсце припало до душi Вiкторовi Януковичу. Базу родина Вiктора Федоровича приватизувала ще 2007 року, коли вiн був прем\’єр-мiнiстром. Вдалося цю оборудку провести завдяки головi Фонду державного майна України Валентинi Семенюк, звичайно, з порушенням закону. Прокуратура Криму тодi порушила кримiнальну справу, але коли дiзналася, хто за цим стоїть, швиденько її закрила.

Крiм чотириповерхової будiвлi на 86 мiсць, пiд приватизацiю також потрапив парк площею 3,5 гектара. А 2008 року родина Януковичiв
приєднала до своїх володiнь ще й пляж довжиною 900 метрiв. Вiдтодi простих вiдпочивальникiв не впускають навiть у державний заказник, що
навколо приватизованої територiї.

– А скiльки коштувало таке щастя?

– Усе це багатство приватизували за смiшнi грошi. 2007 року ринкова цiна лише гектара цiєї землi становила стiльки, скiльки вони заплатили разом за все це майно та землю. Також слiд зазначити, що приватизували цю базу вiдразу пiсля її реконструкцiї, яку, звичайно, зробили державним коштом, адже тодi вона ще належала державному пiдприємству \”Укравтодор\”.

Крiм того, Янукович i родина зазiхнули на ще один ласий шматок — базу вiдпочинку \”Батилиман\”, яка на 10 гектарах землi поряд iз його володiннями в районi мису Айя. Тут задiюють схему, за якою
комунальне пiдприємство Севастополя \”Севтролейбус\” нiбито за борги у
10 мiльйонiв гривень втрачає цю базу, де лише вартiсть майна становить
кiлька мiльйонiв доларiв.

Також фiрми старшого сина Януковича викупили частину Балаклавської набережної на пiвденно-захiдному узбережжi Криму, в районi будинку Лесi Українки. Його корпорацiя \”Мако\”, яка має будiвельний бiзнес у Криму, зводить там готельний комплекс. Думаю, це ще не весь список володiнь Януковичiв у Криму.

– А як до цього ставиться мiсцева влада?

– Сьогоднi переважна бiльшiсть мiських та селищних голiв на пiвденному березi Криму – регiонали. Вони керують такими курортними центрами, як Ялта, Алупка, Гурзуф, Масандра, Лiвадiя, Гаспра, Кореїз, Сiмеїз, Форос та iншими. I цим, на мою думку, все сказано.
Iрина ЛОПУХ
Джерело expres.ua