Табачник: бюджетних місць у вузах вистачить половині випускників

Табачник: бюджетних місць у вузах вистачить половині випускниківМіністр освіти і науки, молоді та спорту України Дмитро Табачник прогнозує, що в цьому році не менше 50% випускників шкіл зможуть навчатися у вищих навчальних закладах за кошти державного бюджету.

Про це Табачник сказав під час он-лайн конференції, організованої виданням \”Аргументи і факти в Україні\” 25 червня.

Міністр відзначив, що в минулому році в Україні було 338 тис. випускників 11-х класів, а в цьому році – 190 тис. чол. Зменшення кількості випускників обумовлено демографічною ситуацією в державі. Крім того, в цьому році випускалися ті діти, які 11 років тому отримали право йти в школу або в 6 або 7 років.

\”У зв\’язку зі скороченням кількості випускників, буде і невелике, в межах 10-20%, скорочення бюджетного замовлення. Але у відсотках можливість поступити \”на бюджет\” в цьому році все одно буде вище. Якщо торік такі місця охоплювали 40% випускників, то в цьому році буде більше 50%\”, – сказав Д.Табачник.

Він зазначив, що місця у вузах з природничих і технічних напрямів підготовки фахівців не скорочуються. \”Поспішати і вистоювати довгі черги при подачі документів до внз не варто. У цьому році їх прийматимуть з 1 по 31 липня включно. Також міністерство запровадило систему \”Електронне надходження\”. Ви можете подати документи з допомогою власної електронної пошти, використовуючи при авторизації номери сертифіката і атестата\”, – зазначив міністр.

Він нагадав, що всі, хто зареєстрований за допомогою електронної системи, протягом 5 днів після опублікування списків зарахованих до внз, повинні принести оригінали документів.

Джерело: УНІАН