Україну чекає неврожай картоплі

Україну чекає неврожай картопліГідрометцентр прогнозує зниження врожаю картоплі через посуху на початку травня. Про це повідомила сьогодні начальник відділу агрометеорології Українського метеорологічного центру Тетяна Адаменко.

За її словами, у другій половині травня, коли починається бульбоутворення, в Україні були дуже високі температури на глибині утворення картоплі. Через це могло сформуватися дуже багато дрібних картоплин, або взагалі не сформуватися.

\”Зараз ситуація покращиться, але хорошого врожаю чекати не слід\”, – повідомила експерт, не уточнивши обсягу очікуваного врожаю цієї культури.

Щодо затяжних дощів, які відзначалися в Україні в останню декаду, за словами Адаменко, погода, яку спровокував циклон, характеризувалася активною грозовою діяльністю, великою кількістю граду, і завдала збитків не тільки сільському господарству країни в цілому, але й окремим господарствам.

\”Багато було ушкоджень, знищені окремі поля плодових і овочевих культур\”, – зазначила вона, додавши, що умови для розвитку овочів, в тому числі огірків, помідорів, склалися несприятливі, оскільки було мінімум сонячного світла, мало або взагалі не було бджіл і запилення.
Джерело