Москаль просить Кабмін узятися за будівництво обхідної залізничної колії на Буковині

Москаль просить Кабмін узятися за будівництво обхідної залізничної колії на БуковиніГеннадій Москаль звернувся до прем’єр-міністра Миколи Азарова з проханням проконтролювати виконання п.4 ст. 3 Закону України “Про комплексну програму утвердження України, як транзитної держави”, прийнятого Верховною Радою України 7.02.2002р. № 3022-III. Закон передбачає “підготовку проекту і побудову обхідної залізничної колії між станціями Мамалига (Новоселицький район) – Ларга (Кельменецький район) Чернівецької області з метою забезпечення національної безпеки України та вдосконалення переміщення транзитних вантажів”.

Відстань із Чернівців до Києва залізницею через Кам’янець-Подільський складає 617 км, через Чортків – 689 км, а через Львів – 786 км.

Крім оптимізації часу руху пасажирських поїздів до Києва обхідна колія зможе скерувати через Чернівецьку область потоки відгалужень 7-го та 9-го транспортних коридорів, поки їх не переправила Молдова, як це сталося в Одеській області з портом Рені.

Влада Чернівецької області, схоже, намагається відвести увагу від цього проекту, роздаючи обіцянки про можливість пропустити поїзд через Молдову. Хоча ніякої цього договірної бази для цього немає.

Світлина

Новини Партнерів