Буковинські аграрії планують завершити збір ранніх зернових до кінця наступного тижня

Буковинські аграрії планують завершити збір ранніх зернових до кінця наступного тижня Про це сьогодні під час прес-конференції повідомив начальник Головного управління агропромислового розвитку обласної державної адміністрації Микола Олексюк. За його словами, за сприятливих погодних умов до кінця місяця область повністю завершить збирання зернових. Для цього буде задіяна вся сільськогосподарська техніка. Нині до збирання підлягає 68 тис. га ранніх зернових та зернобобових культур, 12 тис. га озимого ріпаку. “У збиранні зернових беруть участь 430 комбайнів, практично всі господарства області повністю забезпечені паливно-мастильними матеріалами та мають достатній фінансовий ресурс для проведення збиральних робіт”, – відзначив Микола Олексюк.

Нині вже зібрано 32% зернових культур з середньою врожайністю 33 центнери з гектара, що на 5 центнерів більше, ніж торік. При цьому врожайність у сільськогосподарських підприємствах області вища, ніж у господарствах населення і становить 36 центнерів з гектара. Якщо на сьогодні зібрано 22 тис. га, то у минулому році на цю дату було зібрано 12,3 тис. га. У Новоселицькому та Хотинському районах вже зібрано 50% зернових. “Цьогоріч валовий збір озимих та ярих зернових буде вищим, ніж у минулому році на 10-15 тис. тонн, – сказав Микола Олексюк. – Для зберігання зерна в області функціонує більше 240 складських приміщень, великі елеватори у Сокирянськму, Новоселицькому районах, а Неполоківецький комбінат хлібопродуктів може розмістити більше 40 тис. тонн зерна”. За його словами, на складах краю може бути розміщено більше 320 тис. тонн зерна. Цього цілком достатньо, аби зберігати врожай – цього року на Буковині заплановано валовий збір до 200 тис. тонн.

“Якщо говорити про стратегічний продукт, який фактично формує продовольчу безпеку – озиму пшеницю, то в області під нею зайнято 41 тис. га, – повідомив головний аграрій краю під час спілкування з журналістами. – Близько 30 тис. га зосереджено в сільськогосподарських підприємствах нашої області”. На сьогодні з 41 тис. га озимої пшениці, які підлягають до збирання, зібрано більше 20%. Середня врожайність озимої пшениці становить близько 33 центнерів з гектара. Миколи Олексюк додав, що використання пшениці в основному буде зосереджено на закупівлі до Аграрного фонду нашої області. Кількість законтрактованої пшениці становить 3 тис. 470 тонн. Окремі господарства Заставнівського району вже розпочали постачати пшеницю на Неполоковецький комбінат хлібопродуктів, на черзі – підприємства Хотинського району.
Прес-служба ОДА