На Буковині відновлюватимуть субпопуляцію зубрів

На Буковині відновлюватимуть субпопуляцію зубрів Внаслідок виродження, через хвороби та браконьєрство єдина у Європі субпопуляція гірського зубра, що мешкає на території Чернівецької області, опинилася на межі зникнення. За даними останньої таксації, на Буковині залишилося 33 зубра, з яких 29 – дорослі особини, три – молодняк та одне теля. “Зубрів потрібно терміново рятувати, адже за підрахунками зоологів, для самовідтворення їхня популяція має налічувати 50-100 голів, – відзначив начальник управління охорони навколишнього природного середовища Чернівецької області Борис Баглей. – Для придбання зубрів з обласного природоохоронного фонду виділено 100 тис. гривень”.

Залежно від вартості зубрів, виділених коштів вистачить для купівлі 5-8 тварин, а за потреби обласним природоохоронним фондом будуть виділені додаткові кошти, повідомили в Державному управлінні охорони навколишнього природного середовища в Чернівецькій області. На Буковину планують завезти зубрів кількох генетичних ліній – з Вінницької області, заповідника “Асканія Нова” та з Польщі.

“Днями ми починаємо проектні роботи для будівництва 10-гектарного вольєра”, – повідомив заступник начальника обласного управління лісового та мисливського господарства Валерій Кашпор. За його словами, вольєр збудують у лісництві Банилова-Підгірного. Загальна вартість будівництва – близько 150 тис. гривень. “Якщо всі учасники проекту спрацюють як годиться, то нових зубрів завезуть на Буковину вже до кінця року”, – сказав Борис Баглей.
Прес-служба ОДА