Чернівецька область, ЄС та ПРООН продовжать співпрацю для розвитку місцевих громад

У рамках проведення обласного семінару щодо проекту ЄС/ПРООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду” відбулася прес-конференція за участю заступника голови обласної державної адміністрації Михайла Гайничеру, керуючого справами обласної ради Аркадія Мойсея, начальника управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності Чернівецької облдержадміністрації Сергія Куренного, міжнародного менеджера проекту ЄС/ПРООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду” Джейсінгха Саха та спеціаліста з розвитку громад, координатора проектної діяльності Дениса Полтавця.

Під час семінару проаналізовано результати трирічної співпраці сільських громад Чернівецької області, місцевої влади та донорів з покращення умов проживання у населених пунктах, представлені особливості реалізації другої фази Проекту, а також підписано Угоду про партнерство між Чернівецькою обласною державною адміністрацією, Чернівецькою обласною радою та Програмою розвитку ООН. Як зазначив Михайло Гайничеру, перша фаза проекту в області була виконана успішно – таку оцінку зробили керівники проекту. За цей час вдалося реалізувати 50 мікропроектів на загальну суму більше ніж 8 млн. грн. у 47 населених пунктах області.

“Проект важливий для області з точки зору реалізації соціальних потреб громади – для розробки і впровадження систем енергозбереження фельдшерсько-акушерських пунктів, дитячих садків, шкіл, бібліотек”. Крайова виконавча влада, за словами заступника голови облдержадміністрації, всебічно сприятиме у реалізації проекту. Активною буде і підтримка депутатського корпусу обласної ради, районних, сільських та селищних рад – у цьому запевнив Аркадій Мойсей. “Ми зацікавлені у проведенні другого етапу проекту, адже до реалізації проекту залучається громада, активізуються органи місцевого самоврядування, тому всі ради будуть підтримувати роботу на другому етапі проекту”.

Джейсінг Сах зазначив, що проект спрямований у першу чергу на те, щоб залучити людей до співпраці з органами влади: “Наш підхід засвідчує, що люди, яким надається можливість самим розв’язувати свої проблеми, здатні мобілізуватися і власними силами вирішувати питання, які є найгострішими, – це продемонстрували і громади Чернівецької області. Поряд з цим співпраця з органами влади сприяє відновленню довіри людей до владних структур”. Нагадаємо, що базова умова програми – співфінасування громад у розмірі 5% від загальної вартості проекту, 45% – фінансування від рад відповідного рівні, 50% – фінансування з боку програми. Кошти на реалізацію проекту виділяються на конкурсній основі.

Довідково. Спільний проект Європейського Союзу та Програми розвитку ООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”-ІІ розпочинає співпрацю з 900 громадами в усіх регіонах України для підтримки сталого розвитку сільських територій шляхом впровадження ініціатив з самоуповноваження та відродження громад для реального покращення їх рівня життя на місцевому рівні. Крім того, Проект підтримує співпрацю громад з обласними, районними та місцевими органами влади за допомогою розвитку та реалізації багатостороннього партнерства між громадами та місцевою владою, приватним сектором та міжнародними донорськими організаціями. Друга фаза проекту розпочалась у червні 2011 року і триватиме до червня 2015 року. Бюджет проекту – 17 млн. євро. Проект фінансується Європейським Союзом та співфінансується і впроваджується Програмою розвитку ООН в Україна, за підтримки Уряду України та у партнерстві з місцевими органами влади/самоврядування.
Прес-служба ОДА

peredplata